Narzędzia wielofunkcyjne, by pracowało się lżej

Podziel się:
Wybór właściwego narzędzia to dla fachowego wykonawcy jedna z najważniejszych inwestycji, która może zaważyć na efekcie jego pracy. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania tak ważnej decyzji? Przede wszystkim na jakość wykonania oraz to, jak ważne dla producenta były ergonomia, komfort, bezpieczeństwo i zdrowie użytkownika. Ale to nie wszystko! W tym przypadku kluczowy jest również niewielki ciężar narzędzia oraz to, ile miejsca zajmuje w skrzynce czy przy poręcznym pasku.

Fot. WihaFot. Wiha
Skompletowanie zestawu narzędzi to nie lada wyzwanie – to od niego w dużej mierze zależy szybkość, a przede wszystkim jakości pracy każdego fachowca. W ferworze kolejnych zadań oraz częstych zmian miejsc roboczych, prawdziwym kłopotem dla wykonawcy bywa nieporządek w skrzynce narzędziowej - spowodowany ilością poszczególnych akcesoriów oraz ich ciężar – doskwierający zwłaszcza podczas prac na wysokości, czy codziennego transportu. – Wychodząc naprzeciw potrzebom profesjonalnych elektryków, systematycznie poszerzamy naszą ofertę o nowoczesne, inteligentne rozwiązania, które łączą w sobie szeroki wachlarz funkcjonalności. Szanujemy w ten sposób nie tylko czas, ale i zdrowie każdego wykonawcy – podkreśla Wojciech Gradowski, ekspert firmy Wiha.

2 w 1

Gdy tradycyjny wkrętak jest zbyt wolny, a wiertarka udarowa nie pozwala na pełną kontrolę i precyzję dokręcania, z pomocą przychodzi speedE® - tegoroczna premiera w ofercie produktowej Wiha. Specjalnie opracowany, elektryczny mechanizm precyzyjnej regulacji gwarantuje pełną ochronę materiału przy momencie obrotowym maks. 0,4 Nm, dając tym samym możliwość ręcznego regulowania wkręcania z pełnym wyczuciem w zakresie do 8 Nm lub dokręcania do oporu. Dodatkowo, zastosowana tu grzechotka elektryczna eliminuje konieczność ciągłego przytrzymywania, mając niebagatelny wpływ na wydajność i komfort pracy, zaś zintegrowane światło LED precyzyjnie oświetla stanowisko robocze. Narzędzie jest kompatybilne z odbiornikami napędu serii Wiha slimBit, a w połączeniu z nimi może być również używane jako pełnowartościowy, bezpieczny wkrętak do pracy z częściami pod napięciem. Dzięki speedE® otrzymujemy dwa narzędzia w jednym – efektywnie i efektownie zarazem!

Fot. WihaFot. Wiha

3 w 1

Usuwanie płaszcza, zdejmowanie izolacji i obcinanie to trzy zadania wymagające ogromnej precyzji – zarówno od dłoni fachowca, jak i przedłużenia tej dłoni, czyli narzędzia. Skazując się na wybór trzech różnych rodzajów szczypiec tracimy miejsce i czas, zyskując tym samym niezliczone pokłady frustracji wynikające z ciągłego „żonglowania” narzędziami - zwłaszcza jeśli ich wymiana wymaga od nas nieustannych podróży w dół i w górę – z ostatniego szczebelka drabiny do skrzynki narzędziowej. Rozwiązaniem tych problemów są szczypce Tricut. Z łatwością poradzą sobie z przewodami elektrycznymi typu NYM 3x1,52 oraz 5x2,52 oraz drutami sprężynowymi o średnicy do 1,6 mm, przykładając siłę nawet rzędu 1800 N/mm². Specjalnie ukształtowana końcówka pozwala na łatwe zdejmowanie płaszcza zewnętrznego z okrągłych przewodów bez ryzyka uszkodzenia żył, zaś odgięcie główki pod odpowiednim kątem umożliwia wykonanie cięcia wzdłuż przewodu, co znacznie ułatwia pracę w przypadku ograniczonej, wąskiej przestrzeni np. puszki rozdzielającej. Co więcej, szczypcami można również usunąć izolację z poszczególnych żył przewodu. Służą do tego specjalne, precyzyjne gniazda dostosowane do popularnych średnic 1,5 i 2,5 mm. W konsekwencji użytkownik dostaje jedno, niewielkie, wielofunkcyjne i poręczne urządzenie oraz bezcenną pewność, że ma przy sobie wszystko, czego potrzebuje do obróbki przewodów instalacyjnych.

26 w 1

Uchwyt do bitów LiftUp 26one z magazynkiem powstał z myślą o fachowcach, którzy cenią sobie najwyższy stopień mobilności podczas wykonywania prac w obszarze elementów pod napięciem. 13 bitów dwustronnych, a więc 26 najczęściej stosowanych profili, zamknięto w jednym, poręcznym narzędziu, gwarantując nie tylko redukcję ciężaru, ale oszczędność miejsca i czasu. Wyjmowanie i wkładanie poszczególnych elementów jest niezwykle proste - magazynek otwiera się w rękojeści po naciśnięciu przycisku, dając dostęp do uporządkowanych, ułożonych wachlarzowo akcesoriów. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia zwiększania efektywności i mobilności. Dodatkowo, ergonomiczna rękojeść SoftFinish, umożliwia wydajną i komfortową pracę, zaś obrotowy kołpak gwarantuje przyłożenie dodatkowej siły, znacznie ułatwiając zadania związane z wkręcaniem i wykręcaniem śrub. Efekt użycia LiftUp 26one? Zwiększenie efektywności i szybkości pracy, a także spokój wynikający z posiadania wszystkich narzędzi w jednym, poręcznym korpusie.
REKLAMA:

Szybki i łatwy dostęp do poszczególnych narzędzi to absolutna podstawa – nie tylko podczas prac terminowych. Jego brak odczujemy szczególnie boleśnie w obliczu wykonywania zadań na wysokości oraz w obliczu trudnych warunków roboczych. Dlatego tak ważne jest, by wybierać rozwiązania, które w jednej obudowie zamykają cały wachlarz możliwości i funkcjonalności, szanując w ten sposób swój kręgosłup - dzięki redukcji wagi torby narzędziowej, czas który poświęcimy na pracę, nie zaś na szukanie poszczególnych akcesoriów, a także portfel, bowiem inwestujemy w jedno narzędzie – a nie w kilka różnych.

Wszak…dobry wybór to podstawa!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wiha
#czytelnia #narzedzie #maszyny #do prace_reczne #narzedzie_elektryczne #wiha #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: