Pogwarancyjna naprawa napędów do bram garażowych i wjazdowych

Podziel się:
Napędy do bram garażowych i wjazdowych narażone są na różne usterki. Gdy napęd nie jest już chroniony gwarancją, konieczne jest skorzystanie z serwisu pogwarancyjnego. Kiedy prowadzi się takie prace? Kto może je wykonać?

Fot. www.napedy-bram.plFot. www.napedy-bram.pl

Czym jest naprawa pogwarancyjna?

Naprawa pogwarancyjna to usługa polegająca na wykonaniu serwisu na sprzęcie, który nie jest już objęty ochroną gwarancyjną.

Gwarancja udzielana jest przez producenta najczęściej na okres 2-5 lat. Istnieją także sytuacje, gdy sprzęt może być wyłączony spod ochrony gwarancyjnej.

Dokładne informacje dotyczące zakresu gwarancji można znaleźć w dokumencie gwarancyjnym. Jest on dołączany do zakupu lub dostępny na stronie internetowej producenta.

Kiedy prowadzi się naprawy pogwarancyjne bram?

Pogwarancyjna naprawa napędów do bram to usługa prowadzona w przypadku wystąpienia usterek napędów bramowych garażowych lub wjazdowych różnych typów stosowanych na posesjach prywatnych oraz terenach firm.

Serwisy oferują swoje usługi dla:

- napędy bram garażowych – segmentowych, rolowanych (roletowych), uchylnych, rozwiernych
- napędy bram przemysłowych – segmentowych, rolowanych
- napędy bram wjazdowych – przesuwnych, rozwiernych

Wszystkie z powyższych typów bram mogą być wyposażone w odpowiednie napędy bram garażowych, które ułatwiają ich codzienną obsługę. Z czasem jednak automatyka ta może zacząć sprawiać problemy. Dodatkowo, mogą pojawić się usterki wynikające z uszkodzeń mechanicznych.

Serwis pogwarancyjny bram prowadzony jest między innymi przy:

- usterkach mechanicznych oraz elektrycznych i elektronicznych napędu
- uszkodzeniu mechanicznym napędu, na przykład wjechaniu samochodu w bramę
- problemach wynikających z braku konserwacji
- nieprawidłowym obchodzeniu się z bramą

Serwis ten jest realizowany również w innych przypadkach, gdy konieczne jest przeprowadzenie naprawy usterek napędów bramowych.
REKLAMA:

Kto oferuje usługi pogwarancyjnego serwisu bram?

Pogwarancyjny serwis napędów do bram to usługa świadczona przez wiele firm specjalizujących się w naprawie bram. Są to zarówno firmy realizujące naprawy gwarancyjne – posiadające umowę na taki serwis z producentem, jak również inne serwisy, które realizują naprawy napędów bramowych wielu producentów.

Za pogwarancyjny serwis bramowy klient musi zapłacić z własnej kieszeni. Koszty zależne są od typu usterki, w tym między innymi od rodzaju uszkodzonego elementu, zakresu uszkodzenia, konieczności wymiany określonych komponentów.

Adresy firm, które prowadzą pogwarancyjny serwis napędów do bram, można znaleźć przez internet.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#okna #czytelnia #naped #promowany_okna #okna i drzwi #w brama #garaz #promowany #bramy garażowe

Więcej tematów: