Paroizolacja samoprzylepną membraną z folią aluminiową

Podziel się:
W każdym budynku znajduje się para wodna, a na jej ilość wpływ ma wiele czynników. Pochodzi ona między innymi z używanej we wnętrzach wody a także z oddychania. Jej źródłem jest również powietrze zewnętrzne, zwłaszcza w wyjątkowo wilgotne dni. Wygodnym i skutecznym sposobem paroizolacji jest zastosowanie papy asfaltowej na osnowie z welonu szklanego.

Fot. TechnonicolFot. Technonicol

Papa asfaltowa na osnowie z welonu szklanego TECHNOELAST VB 500 SELF

Górna warstwa produktu pokryta jest folią aluminiową, zaś dolna samoprzylepną warstwą bitumiczną, która dodatkowo zabezpieczona jest jeszcze specjalną folią ochronną. Z materiału tego można wykonać warstwę paroizolacyjną na konstrukcjach dachowych z blachy trapezowej, w tym przede wszystkim na obiektach, które poddane są dużym wahaniom zarówno temperatury, jak i wilgotności. Należą do nich między innymi fabryki, siłownie, czy baseny. Paroizolacja tego typu zabezpiecza obiekty przed przedostawaniem się wilgoci do termoizolacji.

Szczególna dbałość o izolację powinna mieć zastosowanie między innymi w przypadku siłowni, fabryk, czy basenów.

Fot. TechnonicolFot. Technonicol

Główne zalety

Omawiana paroizolacja od TECHNONICOL posiada szereg zalet. Przede wszystkim jest bardzo wytrzymała. Bez problemu utrzymuje ciężar dorosłego człowieka (gdy staje on między grzbietami blachy trapezowej), jest też odporna na rozrywanie i rozciąganie. Kolejną jej zaletą jest wysoka wydajność. Pod papą asfaltową na osnowie z welonu szklanego nie trzeba już montować warstwy podkładowej. Jest ona samoprzylepna, więc nie wymaga używania dwustronnej taśmy klejącej. Wszystko to oznacza mniej etapów montażu.

Produkty samoprzylepne pozwalają oszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze – nie wymagają dodatkowych elementów montażowych.

Przy zastosowaniu produktu nie jest konieczne dodatkowe uszczelniane zakładów, spada też koszt pracy – pojawiają się zatem oszczędności na wielu płaszczyznach. Nie bez znaczenia jest także uniwersalność tego rodzaju paroizolacji. Może być ona stosowana zarówno do pokryć dachowych z papami bitumicznymi jak i membranami syntetycznymi. Jedną z głównych zalet produktu jest jednak bezsprzecznie to, że montuje się w łatwy sposób.
REKLAMA:

Prosty montaż

Ze względu na to, że omawiamy produkt posiada warstwę samoprzylepną, jego montaż nie wymaga dodatkowego wyposażenia. Poroizolację należy rozwinąć, wyrównać a następnie dopasować do arkuszy oraz profili blachy trapezowej. Po wyrównaniu trzeba odkleić fragment silikonowej folii ochronnej na końcu rolki. Później wystarczy przycisnąć końcówkę rolki do blachy trapezowej i kontynuować rozwijanie rolki przy jednoczesnym odklejaniu folii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Technonicol
#czytelnia #dachy #hydroizolacje dachów #do izolacja #okna i drzwi #na dach #membrana #z folia #papa #aluminium #technonicol

Więcej tematów: