ML System rozszerza ofertę produktów dzięki certyfikatom dla konstrukcji aluminiowych i stalowych

Podziel się:
ML System otrzymał certyfikaty dla konstrukcji aluminiowych i stalowych (EN1090-3). Audytu dokonała renomowana firma TÜV Rheinland Polska. Przyznane atesty rozszerzają portfolio produktowe lidera polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV).

- W związku z dużym zapotrzebowaniem na instalacje klasyczne rozszerzamy ofertę o konstrukcje dachowe i naziemne, dedykowane klientom hurtowym i detalicznym. Do wykonania większości z nich wymagana jest klasa EXC1. Poddaliśmy się jednak większym wymaganiom i otrzymaliśmy certyfikat klasy EXC2, co pozwala na projektowanie i wykonanie konstrukcji o tzw. większych konsekwencjach zniszczenia. Mowa o dużych przekryciach BIPV, np. placach dworcowych. Takie możliwości daje nam nowoczesny park maszynowy, w tym pięcioosiowe centrum obróbcze, działające w technologii CNC (Computerized Numerical Control, pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Certyfikacja obejmuje swoim zakresem konstrukcje: pod moduły PV na dachach skośnych i płaskich, pod moduły PV na gruncie, wiat, zadaszeń miejsc parkingowych, tzw. carportów oraz obiekty smart city.
REKLAMA:

Wprowadzenie jednolitego, 8-proc. VAT-u dla przydomowych instalacji, obejmującego także pergole czy zadaszenia parkingowe, w połączeniu z dofinansowaniem z programu „Mój prąd” oraz ulgą termomodernizacyjną sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę daje prosumentom wymierne korzyści. Zyskują oni konkurencyjny cenowo i zarabiający na siebie, a przy tym trwały i atrakcyjny architektonicznie, produkt.

ML System wypracował w minionym roku 93,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 14,0 mln zł EBITDA oraz 3,5 mln zł zysku netto.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ML System S.A.
#wiadomości #fotowoltaika #eko

Więcej tematów: