5 rozmiarów, ponad 30 dekorów, nieskończona liczba kombinacji

Podziel się:
Jedno pomieszczenie lub strefa w domu = jeden model paneli. To popularna zasada, którą większość z nas kieruje się przy wyborze podłóg. Czy istnieje jakaś alternatywa? Eksperci Classen odpowiadają twierdząco i prezentują kolekcję Arteo. Co ją wyróżnia? Każdy dekor to jednocześnie pięć rozmiarów desek, które można ze sobą dowolnie łączyć.

Podłogi Arteo to gratka dla osób kochających design i poszukujących wyjątkowych produktów, dzięki którym wnętrze zyska oryginalny charakter. Kolekcja reprezentuje najwyższą jakość i dbałość o detale. Porusza wyobraźnię i zachęca do wyjścia poza schematy. Jednocześnie jest uniwersalna, ponieważ to użytkownicy decydują, czy wybiorą panele w jednym rozmiarze, czy postanowią poeksperymentować – mówi Piotr Zieleźny, Product Manager, Classen.

Fot. ClassenFot. ClassenFot. ClassenFot. Classen

Nowy wymiar podłóg

Kolekcję Arteo tworzą panele w pięciu rozmiarach. Najmniejsze z nich mają wymiary 605x282×8 mm, dzięki czemu wyglądem przypominają kafelki. Następnie mamy do wyboru wąskie deski o wymiarach 1286×160×8 mm. Kolejne są szerokie deski o dwóch różnych grubościach – 1286×282×8 mm oraz 1286×282×10 mm. Ostatnia opcja to pokaźne panele w rozmiarze 2175×243×8 mm.

Deski o różnych rozmiarach (które posiadają tę samą grubość – 8 mm) można dowolnie łączyć, tworząc najbardziej nieoczywiste kompozycje. To otwiera pole dla kreatywności i pozwala zrealizować projekt podłogi według indywidualnej wizji. Dzięki temu uzyskamy unikalny efekt i możemy mieć niemal 100-procentową pewność, że nikt spośród naszej rodziny, przyjaciół i znajomych nie będzie miał identycznej podłogi w mieszkaniu.

Fot. ClassenFot. ClassenFot. ClassenFot. Classen

Różne gusta, różne wzory paneli

W ramach kolekcji dostępnych jest ponad 30 zróżnicowanych wzorów podłóg. Wśród nich są odcienie jasne, neutralne i ciemne. Znajdziemy tu panele w złamanej bieli (Dąb Famara), subtelnych beżach (np. Dąb Yellowstone, Dąb Porto), odważnych szarościach (Dąb Dakar) i głębokich brązach (np. Dąb Hradok, Dąb Baltorro). Deski różnią się także strukturą – część modeli posiada strukturę synchroniczną, a inne strukturę drewna. Każdy prezentuje się naturalnie, co jest możliwe dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu rysunku drewna oraz zastosowaniu V-fugi, czyli frezowanych krawędzi. Słoje, sęki, przetarcia, bruzdy tworzą trójwymiarowy efekt, upiększając wygląd paneli.

Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi wzorów dekoracyjnych, podłogi Arteo odpowiadają różnym gustom użytkowników. Jednocześnie sprawdzają się w wymagających wnętrzach, m.in. o niewielkim metrażu, słabo doświetlonych, które potrzebują optycznego powiększenia. Zestawienia wykorzystujące kilka rozmiarów desek fenomenalnie prezentują się na otwartej przestrzeni, gdzie wyposażenie nie zakrywa całej podłogi, a wręcz przeciwnie. Tak by to ona mogła być główną ozdobą pomieszczenia.

Fot. ClassenFot. ClassenFot. ClassenFot. Classen

Precyzja, wytrzymałość i ekologia

Podłogi Arteo wyróżniają bardzo dobre parametry techniczne. Klasa ścieralności AC5 gwarantuje dużą wytrzymałość. Pozwala bez obaw zamontować panele w pomieszczeniach o wysokim natężeniu ruchu. Zarówno w domu, jak i w obiektach użyteczności publicznej, takich jak: sklepy, punkty usługowe czy restauracje. Bezklejowy system Megaloc zapewnia szybki, intuicyjny montaż. Z powodzeniem możemy go wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców.
REKLAMA:

Tworząc panele Arteo wykorzystaliśmy najnowsze technologie i rozwiązania, by wprowadzić na rynek produkt w pełni ekologiczny. Ten cel udało się osiągnąć, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty, w tym Blue Angel. To dla nas niezwykle ważne, ponieważ chcemy oferować klientom nie tylko najwyższą jakość i ciekawy design, ale również bezpieczeństwo i świadomą dbałość o środowisko naturalne – dodaje Piotr Zieleźny.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Classen
#czytelnia #na podloga #panele #wnetrza #classen #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: