Nowa generacja kompaktowych kluczy udarowych

Podziel się:
Uniwersalność, niezawodność, efektywność i moc – to cechy, które są obowiązkowe w oczach profesjonalistów przy zakupie nowych urządzeń. Po raz kolejny MILWAUKEE® staje na wysokości zadania względem oczekiwań profesjonalistów wprowadzając na rynek najmocniejsze i najszybsze klucze udarowe ½” na rynku. Najnowsza generacja oferty z 2017 oferuje nowe funkcje i rozwiązania odpowiadające na potrzeby najbardziej wymagających specjalistów.

Nowa generacja kompaktowych kluczy udarowychNowa generacja kompaktowych kluczy udarowych
Nowa generacja kompaktowych kluczy udarowychFot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®
Najnowsze klucze udarowe ½” MILWAUKEE® o średnim momencie obrotowym w wersji z pierścieniem zabezpieczającym oraz z pinem blokującym na wrzecionie. Poznaj bliżej dwa urządzenia wyróżniające się wszechstronnością zastosowań, kompaktową konstrukcją oraz wysoką produktywnością.

Fot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®

Kompaktowa konstrukcja

Pracując w ograniczonej przestrzeni każdy milimetr jest na wagę złota. Dlatego nowa generacja kluczy M18 FUEL ma tylko 152mm długości, o 18 mm mniej niż poprzedni model, umożliwiając nam dostęp do miejsc, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć innymi urządzeniami.

Co więcej - klucze łącznie z akumulatorem 5.0Ah ważą jedynie 2,3 kg, a bez niego - 1,6k, czyli mniej niż urządzenia o wysokim momencie obrotowym.

Najlepszy stosunek mocy do wagi

MILWAUKEE® i pod tym względem nie poszło na kompromis, wiedząc, że niezawodność wymaga odpowiedniej mocy. Nowe klucze od MILWAUKEE® zapewniają wiodące w branży osiągi: moment zrywający rzędu 881 Nm i moment dokręcania 745 Nm. To o 135 Nm i o 22% wyższy moment w porównaniu do poprzedniej generacji.

Szybkość

Moc przekłada się także na szybkość pracy. Klucze M18 FUEL pozwalają na usunięcie śruby do 2 razy szybciej przy 2575 obr./min.

Fot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®

Nowe funkcje

Oba klucze posiadają 4 tryby DRIVE CONTROL, które umożlwiają przełączanie pomiędzy czterema różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego, co maksymalnie poszerza wszechstronność zastosowań.

Dodatkowa funkcja regulacji wykręcania śruby zapewnia pełny moment obrotowy na początku czynności, a następnie zmniejsza obroty po poluzowaniu śruby, aby zapobiec jej wypadnięciu.

Klucze zostały wyposażone w trzy lampy LED ułatwiające pracę w zaciemnionych przestrzeniach, a także chowany hak do zawieszenia na pasku.
REKLAMA:

Szerokie zastosowanie

Urządzenia idealnie sprawdzą się przy pracach w sektorze transportu i budowlanym, ale także montażu lekkich elementów, inżynierii sanitarnej, czy też energii solarnej i wiatrowej.

Wersja z pierścieniem zabezpieczającym to rozwiązanie dla profesjonalistów, których praca wymaga częstych zmian końcówek, a wersja z pinem ułatwi ciągłą pracę na tych samych nasadkach oraz z urządzeniem w powietrzu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MILWAUKEE®
#narzedzie #maszyny #narzedzie_elektryczne #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: