Dbanie o planetę razem z marką GROHE

Podziel się:
Światowy Dzień Ziemi to okazja do zastanowienia się, co możemy zrobić inaczej, aby polepszyć stan środowiska naturalnego. Z myślą o tym działa też marka GROHE, której celem jest umożliwienie wszystkim chętnym korzystania z rozwiązań przyjaznych środowisku.

Fot. GroheFot. Grohe
22 kwietnia jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to dobra okazja do tego, aby zastanowić się w jaki sposób dbamy o naszą planetę, czy nasze działania są dla niej dobre oraz co moglibyśmy poprawić, żeby polepszyć jej stan. Ważne jest, aby szukać odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na wprowadzenie chociaż drobnych zmian w codziennym życiu. Pierwszym krokiem może być zrewidowanie naszych przyzwyczajeń związanych z wodą. Pomoc w tej kwestii zapewnia marka GROHE.

Fot. GroheFot. Grohe

Zmiany na lepsze

Woda stanowi podstawę naszego funkcjonowania i to właśnie ona jest szczególnie ważna dla producenta kompletnych rozwiązań do kuchni i łazienki. Marka GROHE już od dawna dba o zrównoważony rozwój poprzez wiele inicjatyw, w których uczestniczy. Od 2018 roku firma pakuje swoje produkty w bardziej ekologiczne materiały, dzięki czemu udało się już wyeliminować miliony opakowań zawierających w sobie plastik. Oprócz tego, marka nawiązała współpracę z Marcellą Hansch, założycielką organizacji everwave, dawniej Pacific Garbage Screening, która zaprojektowała specjalną platformę do zbierania odpadów z rzek zanim trafią one do oceanu. Nie od dziś też wiadomo, że emisja dwutlenku węgla przyczynia się do zmian klimatu, topnienia lodowców i podnoszenia się wód w morzach. Mając to na względzie, firma GROHE w 2019 roku zaczęła wykorzystywać zieloną energię w swoich zakładach produkcyjnych, a zgodnie ze strategią ograniczenia emisji dwutlenku węgla, w kwietniu 2020 udało jej się osiągnąć cel zerowej emisji. Dodatkowo, w tym roku cztery najlepiej sprzedające się produkty marki GROHE uzyskały certyfikat Cradle to Cradle Certified ®, który potwierdza, że produkty są tworzone w taki sposób, żeby na koniec ich okresu przydatności, można było wykorzystać komponenty, z których zostały wykonane i stworzyć z nich nowe rozwiązania marki.

Fot. GroheFot. Grohe

Codzienna troska o planetę

Jest wiele sposobów, które pozwalają nam codziennie dbać o planetę. Jednym z najprostszych, a zarazem bardzo skutecznych z nich jest ograniczenie plastiku w codziennym życiu, np. zabierając na zakupy torby wielokrotnego użytku, rezygnując z plastikowych słomek czy segregując śmieci. Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób korzystamy z wody. Z myślą o tym, marka GROHE stworzyła innowacyjny system kuchenny GROHE Blue Home, który zapewnia czystą, przefiltrowaną wodę prosto z baterii kuchennej. Dzięki temu, ograniczamy nie tylko plastik wykorzystywany w jednorazowych butelkach, ale również wodę potrzebną do ich produkcji oraz ograniczamy emisję CO2, który dostaje się do atmosfery w procesie produkcji.
REKLAMA:

Myśląc o poprawie sytuacji środowiska naturalnego, warto wziąć pod uwagę również inne rozwiązania wykorzystywane w produktach GROHE. Technologia EcoJoy umożliwia zmniejszenie zużycia wody nawet o 50 proc. w przypadku jednouchwytowych baterii umywalkowych i do 40 proc. w prysznicach, poprzez zmniejszenie przepływu wody z 10 do nieco ponad 5 litrów na minutę. Takie rozwiązanie pomaga dbać o ekologię, a komfort użytkowania pozostaje niezmienny, dzięki zastosowaniu perlatora znajdującego się u wylotu wylewki, który napowietrza wypływającą wodę, sprawiając, że strumień wody jest obfity i miękki. Innym, przyjaznym środowisku rozwiązaniem zastosowanym w bateriach marki jest technologia GROHE SilkMove ES, która sprawia, że gdy dźwignia baterii jest ustawiona w pozycji centralnej, strumień wody wypływający z wylewki zawsze jest zimny. Pozwala to na zmniejszenie niepotrzebnego zużycia wody gorącej. Dzięki temu, czteroosobowa rodzina w ciągu roku może przyczynić się do zmniejszenia emisji ok. 279 kg CO2 oraz oszczędności ok. 31,4 litrów wody.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Grohe
#wiadomości #armatura #do ochrona #wnetrza #grohe #woda

Więcej tematów: