Te trendy kuchenne na 2024 rok już zyskują na popularności! Sprawdź czego nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Podziel się:

Podczas gdy bogate Art Deco, przesadny maksymalizm, a nawet Barbiecore miały swoje chwile w zeszłym roku, bardziej spokojne i minimalistyczne podejście do projektowania kuchni jest na horyzoncie w 2024 roku. Oprócz przestrzeni do rozwijania kulinarnej kreatywności, kuchnie stają się coraz ważniejsze jako miejsce do pielęgnowania więzi z rodziną i przyjaciółmi. Po niepewności ostatnich kilku lat wszyscy zasługujemy na przestrzeń, która jest kojącą ucieczką od rzeczywistości, a jednocześnie odzwierciedla stylową paletę pięknych elementów wystroju. Oto, co w kuchennych przestrzeniach będzie modne w nadchodzącym roku:

  • Warstwowe, stonowane oświetlenie

Trend, który będzie można zaobserwować w roku 2024 to odejście od odważnych lamp wiszących nad wyspami kuchennymi i jadalniami na rzecz zintegrowanego oświetlenia podszafkowego dodającego kuchniom funkcjonalności i odrobiny blasku. Przykładem takiej lampy jest Paul neuhaus helena, która dostępna jest na Reuter.com.

 

Image        Image

 

Kolejnym trendem w kuchennym oświetleniu będą kinkiety, które łączą w sobie styl i użyteczność, a w kuchni dodają warstwę dolnego światła i tworzą urokliwy klimat. Przykład? Kinkiety marki Nordlux lub lampa ścienna Fischer-honsel dostępne na Reuter.com.  

 

Image        Image

 

Image       Image 

  • Ciepłe, bogate kolory

Monochromatyczne, całkowicie białe kuchnie nie są już tak popularne, jak kiedyś. Jesteśmy świadkami odrodzenia kolorowych kuchni, z silnie kontrastującymi ze sobą barwami, takimi, jak ciepłe, nasycone odcienie w połączeniu z tymi stonowanymi, neutralnymi. Wraz z błękitami i zieleniami, bogate brązy, przydymione błękity oraz czerwienie i fiolety zajmują centralne miejsce, aby nadać kuchniom przytulną, zachęcającą atmosferę.

  • Wspólne kuchnie z jadalnią

Kto by pomyślał, że skromny stół kuchenny zostanie uznany za trend w projektowaniu? A jednak. Wynika to z tego, że rodziny coraz częściej koncentrują swoje życie na kuchni, odpoczywając, gotując, odrabiając lekcje czy celebrując wspólne posiłki. Dlatego w 2024 roku przewiduje się, że coraz częściej będziemy spotykać się z układem, pozwalającym łączyć te wszystkie czynności i uwzględniającym stół w przestrzeni kuchennej.  

  • Przytulność przede wszystkim 

W każdej kuchni powinno znaleźć się miejsce na praktyczne dodatki cieszące oko. Półka z ulubionymi kubkami, przybory kuchennetakie, jak szklany zestaw na ocet i oliwę lub akcesoria do wina typu stojaki i misy. Te praktyczne i piękne elementy dekoracyjne każdej kuchni, mimo małych rozmiarów, mają duży wpływ na klimat panujący w całym pomieszczeniu i to czy można zaliczyć go do tych przytulnych, czy raczej surowych. Ta pierwsza aura będzie zdecydowanie bardziej pożądana również w 2024 roku, dlatego funkcjonalne, a zarazem dekoracyjne akcesoria wyeksponowane w przestrzeni kuchni będą czymś, co stanie się chlebem powszednim! 

 

ImageImage

 

Image      Image

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Reuter
#czytelnia #w kuchnia #wnętrza #oswietlenie #akcesoria #Dekoracje i dodatki we wnętrzu #Kuchnia i jadalnia - wystrój #Reuter

Więcej tematów: