Perfekcja blachy trapezowej

Podziel się:

Nadeszła pora, żeby obalić pewien mit. Mianowicie, blacha trapezowa to już nie tylko materiał na pokrycie olbrzymich obiektów przemysłowych, ale również świetna kandydatka na dach domu jednorodzinnego. Dziś dokładnie obejrzymy opisywane blachy oraz sprawdzimy w jakich przedziałach cenowych się mieszczą.

Blacha trapezowa cały czas aktualizuje swoje zastosowanie. Wymknięcie się szufladce pokrycia natury magazynowej oraz halowej, pozwoliło prezentowanemu materiałowi na drugie życie. Trapez okazał się doskonałą opcją dla domów jednorodzinnych oraz elewacji. Rozszerzenie przeznaczenia blachy trapezowej powinno cieszyć, ponieważ mówimy o materiale, który słynie ze swojej trwałości oraz uniwersalizmu. Przy jego użyciu stworzymy nasze wymarzone pokrycia, które wymknie się oczywistemu stylistycznemu przypisaniu. W parze z jakością oraz wysokim poziomem estetyki idzie atrakcyjna cena, która nie wymaga od inwestorów bardzo wysokich nakładów finansowych. Nie pozostaje nam nic innego, jak bliżej przyjrzeć się rodzajom blach trapezowych oraz kosztom, jakie się z nimi wiążą.

Słów kilka o zróżnicowaniu blach

Czynnikiem różnicującym poszczególne blachy trapezowe jest wysokość profilu. To właśnie na jego podstawie wyznaczamy przeznaczenie poszczególnego trapezu. Profile dzielą się na niskie, średnie oraz wysokie. Pierwsze z nich kojarzone są z wykończeniem elewacji, która spotykając się z trapezem potrafi stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Profile średnie, czyli mieszczące się w przedziale od 14 do 60 mm, pomogą nam w zrealizowaniu wielu naszych pomysłów, od pokrycia dachów domów jednorodzinnych, poprzez zadaszenie garażu, aż do wykończenia ścian zewnętrznych budynku. Najwyższe profile to idealny pomysł na pokrycie gigantycznych obiektów o przeznaczeniu handlowym. Ciekawą ideą jest również zastosowanie ich na konstrukcjach nośnych.

Jak aktualnie prezentuje się sytuacja cenowa trapezu?

Nie możemy zacząć tej części artykułu inaczej, niż od stwierdzenia, że blacha trapezowa dostępna jest w przystępnych cenach. Firma Blachy Pruszyński dba o to, by wszyscy klienci otrzymali dopracowane produkty za rozsądną kwotę. Opisywany producent wypracował metodę, która zapewnia skuteczność w tworzeniu technicznie bogatych pokryć. Blacha trapezowa od Blachy Pruszyński powstaje na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych oraz jest dokładnie badana przez zespół wykwalifikowanych specjalistów. Taka filozofia zapewnia wytwarzanie pokryć, które zadowalają inwestorów i stanowią prawdziwą ozdobę każdego domu.

Ile w 2023 roku zapłacimy za blachę trapezową? Wszystko zależy od wybranego przez nas rodzaju powłoki (w ofercie dostępne są: PURMAX, ULTRAMAT, Poliester Połysk, poliester gruboziarnisty PMG), dlatego poniżej podajemy przedziały cenowe (brutto za m2 efektywny przy grubości blachy 0,5 mm) dla każdego z modeli:

 • Blacha trapezowa T6 – od 42.11 do 53.26 zł/m2
 • Blacha trapezowa T7P – od 42.26 do 53.44 zł/m2
 • Blacha trapezowa T8 – od 42.95 do 54.32 zł/m2
 • Blacha trapezowa T14 – od 44.33 do 56.07 zł/m2
 • Blacha trapezowa T18 – od 44.02 do 55.67 zł/m2
 • Blacha trapezowa T18P – od 44.02 do 55.67 zł/m2
 • Blacha trapezowa T18DR – od 45.14 do 57.09 zł/m2
 • Blacha trapezowa T20 – od 47.74 do 60.38 zł/m2
 • Blacha trapezowa TP26 SUPER – od 47.29 do 67.98 zł/m2 (dostępna również w powłokach PURLAK i PURMAT)
 • Blacha trapezowa T35E/T35EL – od 51,40 do 59.81 zł/m2
 • Blacha trapezowa T40 – od 46.66 do 59.02 zł/m2
 • Blacha trapezowa T45 – od 50.66 do 64.08 zł/m2
 • Blacha trapezowa T45P – od 49.65 do 62.80 zł/m2

Blacha trapezowa TP-26 SUPER, czyli nasza rekomendacja

Pragniemy skierować uwagę przyszłych właścicieli domów na blachę TP-26 SUPER, która jest prawdziwą rewolucją wśród trapezów. Innowacyjność dostrzegalna jest przede wszystkim w jej designie. Nietuzinkowy kształt przetłoczenia daje ogromne szanse na tworzenie ciekawych wizualnie aranżacji. Prezentowany model jawi się jako doskonały kandydat na wykończenie elewacji. To właśnie na niej TP26 SUPER rozkwita. Postawienie na trapez tego typu zapewni nam estetyczną satysfakcję, ponieważ możliwości są niemal nieograniczone. Inwestorzy docenią fakt, że TP-26 nie hamuje ich wyobraźni.

Estetyka wydaje się być dewizą blachy trapezowej TP-26 SUPER. Tak jak wyżej wspominaliśmy, jest ona stworzona wg nietuzinkowego wizualnego klucza. Nietypowe profilowanie w połączeniu z rzadziej spotykanym kolorem pozwoli nam na stworzenie wyjątkowego pokrycia lub elewacji. Ogromne możliwości, związane z rotowaniem różnymi barwami, pozwala nam na wpisanie się w zasady rządzące najważniejszymi stylami we współczesnej architekturze, na czele z modernizmem i nawiązaniami do klasyki.

W tym miejscu, sporym niedopatrzeniem byłoby niewspomnienie o roli powłok dekoracyjno-ochronnych. Oferta firmy Blachy Pruszyński zawiera pokrycia w powłokach matowych, błyszczących oraz metalicznych. Każda z nich pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej prezencji, która będzie zachwycała każde oko.

O jakich jeszcze mocnych stronach możemy mówić w przypadku TP-26 SUPER? Opisywana blacha trapezowa może pochwalić się gigantyczną wytrzymałością, która przekłada się na długą żywotność materiału. Na sukces w tej materii składają się różne czynniki, od świetnego wykonania, aż do jakościowych materiałów, z których konstruuje się blachy trapezowe. TP-26 odporna jest przede wszystkim na intensywne opady atmosferyczne, rdzę oraz mechaniczne uszkodzenia.

Polecany przez nas model jest synonimem jakości, piękna oraz ekonomiczności. Posiada mnóstwo zalet, które czynią go jednym z atrakcyjniejszych rozwiązań, które aktualnie są dostępne na rynku. Model TP-26 SUPER zachwyca na wielu poziomach, ze szczególnym uwzględnieniem technicznego oraz wizualnego.

Bez względu na to, na który model blachy trapezowej się zdecydujemy, powinniśmy czuć masę satysfakcji, płynącej z naszego wyboru. Wszystkie produkty zostały stworzone z myślą o potrzebach klientów, zarówno małych, jak i dużych. Ogromne możliwości estetyczne, doskonała specyfikacja oraz wielość dróg zastosowania, czynią blachę trapezową idealnym pomysłem na dachy oraz elewacje nowopowstałych domostw, jak i tych, które potrzebują remontu.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Blachy Pruszyński
#czytelnia #pokrycie dachowe #blachy_pruszynski #dachowka #Dachy

Więcej tematów: