Sopro Polska nowym członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń!

Podziel się:

Do grona firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), reprezentującym polską branżę ociepleń, dołączyła firma Sopro Polska, jeden z wiodących producentów chemii budowlanej nie tylko na rynku krajowym.

W Polsce marka Sopro obecna jest już od 30 lat. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów do prac glazurniczych i budowlanych. Filarami Sopro są innowacyjne technicznie, systemowe rozwiązania z najwyższej jakości produktów. Od roku producent obecny jest także w segmencie ociepleń budynków ze swoim systemem ETICS pod okładziny ceramiczne, kamienne oraz gresy wielkoformatowe. Firma intensywnie pracuje także nad wdrożeniem kolejnych rozwiązań dostosowanych do innych materiałów wykończeniowych.

Jacek Stalka, Prezes Zarządu Sopro Polska podkreśla, że wejście w kategorię ociepleń było naturalną drogą rozwoju oferty. — Prawda jest taka, że wielu wykonawców stosowało nasze produkty w ociepleniach budynków z płytką od lat, dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami. Poza tym, jako Sopro od lat produkowaliśmy elementy systemów ociepleń na zlecenie spółek z grupy, więc wprowadzenie własnej marki było tylko kwestią czasu. To dla nas ważna kategoria produktowa w świetle zmieniających się regulacji prawnych oraz wymagań unijnych w zakresie izolacyjności budynków. Chcemy aktywnie działać w tym obszarze i tak, jak jesteśmy dla wielu wykonawców wzorem jakościowym w innych rozwiązaniach technicznych, tak będziemy ich wspierać w ocieplaniu budynków — zaznacza Jacek Stalka. — Mocno wierzymy w pozytywną i znaczącą rolę Stowarzyszenia w rozwoju polskiego rynku w segmencie systemów ociepleń. Chcemy aktywnie uczestniczyć w pracach, bo to świetna okazja do wymiany obopólnych doświadczeń i szerzenia najlepszych praktyk wykonawczych — dodaje.

Stowarzyszenie zyskało kolejną prężną organizację, która ma wspaniałe możliwości rozwoju w segmencie ociepleń a polski rynek ociepleń rzetelnego dostawcę, co jest ważne także w aspekcie rosnących oczekiwań związanych z realizacją unijnej polityki publicznej — Europejskiego Zielonego Ładu — komentuje przystąpienie Sopro do stowarzyszenia dr inż. Jacek Michalak, Prezes Zarządu SSO. — Życzymy naszemu nowemu członkowi wielu sukcesów tak na polu rynkowym, jak i naszej organizacji, potrzebujemy zasilać eksperckie grono, aby głos branży wybrzmiewał coraz donośniej i skuteczniej.
 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: SSO
#wiadomości #ściany #docieplanie #sopro #sso

Więcej tematów: