newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 5 grudnia 2022
10.02.2020r...

Drabina do ogrodu – jak wybrać odpowiednie narzędzie?

Jeszcze przed nadejściem wiosny i obfitych w prace porządkowe dni, warto zastanowić się nad potrzebnymi do ich wykonania narzędziami. W ogrodzie niezbędna jest drabina. Zadbajmy o to by zapewniała nam maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy na nierównym, czy grząskim terenie a przy okazji ułatwiała codzienne czynności.
Eksperci w sprzedaży drabin doradzają, jaką wybrać by znaleźć jak najbardziej odpowiednie i uniwersalne rozwiązanie do ogrodu. Takie, które przede wszystkim ochroni nas przed upadkiem, a co za tym idzie - często skomplikowanymi zdrowotnymi tego następstwami.

Wybór drabiny do ogrodu wcale nie jest taki prosty. fot. Higher
Wybór drabiny do ogrodu wcale nie jest taki prosty. fot. Higher

Zwykła drabina nie wystarczy

Wybór odpowiedniego narzędzia wcale nie jest łatwy, bo i ogród to miejsce charakteryzujące się trudnymi warunkami do pracy.

- Tradycyjna drabina nie poradzi sobie z tymi wyzwaniami, bo nie nadaje się do użytku zewnętrznego – podkreśla Krzysztof Godlewski, ekspert firmy HIGHER specjalizującej się w sprzedaży drabin bezpośredniej i internetowej. - W ogrodzie, zastosowanie znajdą drabiny jednoelementowe (zwane przystawnymi). Jest to rozwiązanie, które stosujemy wyłącznie wtedy, kiedy mamy drabinę o co stabilnie oprzeć, np. o altankę czy o solidny pień drzewa. Bardziej powszechne i uniwersalne dla ogrodowych obowiązków będą jednak drabiny rozstawne, zwane wolnostojącymi – radzi specjalista firmy HIGHER.
--
REKLAMA:
--

Drabina aluminiowa czy drewniana?

Drabiny drewniane są ekologiczne, a ich estetyka wpisuje się w krajobraz ogrodu. Posiadają one również właściwości, które sprzyjają pracy w ogrodzie. Ich zaletą jest fakt, że się nie nagrzewają i nie wychładzają tak szybko jak te wykonane z aluminium. Niestety drabiny z drewna mają też cechy utrudniające pracę w ogrodzie, przy której często musimy przenosić narzędzie w różne miejsca.

- Konstrukcja z tego tworzywa jest dużo cięższa od aluminium, w dodatku drewno wchłania wilgoć, a tej w ogrodzie nie da się wyeliminować. Skutkiem jest obniżenie jakości produktu oraz bezpieczeństwa. Drabina aluminiowa wyklucza te niepożądane reakcje, ponieważ jest ona odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych – wyjaśnia Krzysztof Godlewski.

Przystawna, wolnostojąca a może drewniana? Każda z tych drabin ma swoje zalety i zastosowania. fot. Higher
Przystawna, wolnostojąca a może drewniana? Każda z tych drabin ma swoje zalety i zastosowania. fot. Higher

Pamiętaj o dodatkach

Grząski, śliski, nierówny, a także miękki – taki z reguły jest grunt w naszych ogrodach. Dla zapewnienia sobie stabilności oraz bezpieczeństwa pracy zalecane są odpowiednie dodatki.

- Idealnie sprawdzą się szpice do drabin, które wbija się w ziemię dla usztywnienia konstrukcji. Polecam również haki. Można je wykorzystać na przykład do zawieszenia na szczeblu drabiny wiadra, co znacznie ułatwia czynność taką jak na przykład zbieranie owoców. Ich stosowanie wyklucza również konieczność ciągłego przechylania się, co może wywołać upadek – zauważa ekspert reprezentujący firmę HIGHER.

Pomocnym akcesorium jest zapinana na rzep torba, którą można zawiesić na dowolnym szczeblu drabiny. Z powodzeniem zmieszczą się w niej narzędzia ogrodowe takie jak nożyce sekator i inne.

- Wszystkie drabiny do ogrodu oraz praktyczne akcesoria znajdą Państwo w naszej ofercie. Zaufały nam setki użytkowników, którzy cieszą się profesjonalnymi narzędziami nie tylko w swoich ogrodach – poleca sklep.drabiny.info ekspert.źródło: Higher

Artykuły podobne:

d