newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 5 grudnia 2022
31.05.2021r...

Najpiękniejsze ogrody, tarasy i balkony z wrzoścami Heidi`s®

Trudno wyobrazić sobie współczesne ogrody, balkony, tarasy i pomieszczenia bez pięknie kwitnących wrzośców. Są cenione za łatwość w uprawie i szeroki wachlarz zastosowań. Niedawno na polskim rynku pojawiły się wyjątkowo dekoracyjne wrzośce Heidi`s®, które są dostępne późnym latem i jesienią w wybranych centrach ogrodniczych. Wyróżniają się wyjątkowymi, intensywnymi kolorami, odpornością na mrozy a dodatkowo są przyjazne dla pszczół, zwłaszcza w miesiącach od sierpnia do października, kiedy inne rośliny już przekwitają.
Fot. Hiedl GbR
Fot. Hiedl GbR

W Bawarii, na południu Niemiec, u podnóża Alp Algawskich, od 30 lat gospodarstwo Hiedl zajmuje się szeroką uprawą wrzosów i wrzośców. Jego właścicielem jest Helmut Hiedl, który razem z synami Vincentem i Lorenzem, każdego roku tworzy nowe odmiany, krzyżując wiele gatunków wrzośców z całego świata, którymi szczyci się jego imponująca kolekcja.

„Różnorodność genetyczna wrzośców jest wyjątkowa. Około 4000 gatunków występuje prawie we wszystkich strefach klimatycznych. Poza kilkoma gatunkami na nizinach tropikalnych, większość rośnie na glebach ubogich w składniki odżywcze, na przykład w wysokich partiach naszych Alp.” - zachwyca się Helmut Hiedl.

Fot. Hiedl GbR
Fot. Hiedl GbR

Nowa linia wrzośców Heidi’s® charakteryzuje się intensywnymi kolorami i ciekawymi wariantami kolorystycznymi, między innymi roślinami dwubarwnymi.

Niewielkie, przypominające dzwoneczki kwiaty, na całym pędzie tworzą obfite grona o nasyconych barwach - od białej przez różową, pomarańczową, czerwoną aż do fioletowej. Ogromną zaletą wrzośców Heidi’s® jest wyjątkowa trwałość, która daje sprzedawcom możliwość stosunkowo długotrwałej sprzedaży danej partii roślin a klientom radość z ich uprawy w ogrodach i skrzynkach balkonowych. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby ich rośliny były odporne na złe warunki atmosferyczne, między innymi surowy klimat panujący u podnóży Alp, gdzie poddają swoje odmiany testowi maksymalnej wytrzymałości. Heidi’s® wykazują znacznie lepszą tolerancję na zimno w porównaniu ze starszymi odmianami wrzośców. Odmiany, które cieszą się popularnością w Polsce to Janosch, Pepe i Fridolin oraz przepiękna, jasnoróżowa Gloria. Jesienią 2021 pojawią się nowe odmiany - Calimero i Balu.

Fot. Hiedl GbR
Fot. Hiedl GbR

Początkowo ze względu na ograniczoną produkcję, wrzośce Heidi’s® były sprzedawane w centrach ogrodniczych na południu Niemiec, Szwajcarii i Południowym Tyrolu. Ogromne zainteresowanie nową linią sprawiło, że firma rozszerzyła produkcję i teraz są dostępne również w krajach sąsiadujących, między innymi u kilku partnerów w Polsce.
--
REKLAMA:
--
„Stworzyliśmy markę handlową Heidi’s®, która doskonale oddaje charakter nowej linii wrzośców i ma duży potencjał marketingowy. Nowe hasło marki „Pokoloruj swoją naturę!”- podkreśla zaletę wrzośców i ich korzyści dla konsumentów. Nowe foldery sprzedażowe, doniczki reklamowe i inne materiały marketingowe są już dostępne.” - mówi Sabine Hiedl, kierownik projektu Heidi’s®.

Fot. Hiedl GbR
Fot. Hiedl GbR

„Wspieramy firmy partnerskie. Obok materiałów reklamowych oferujemy wsparcie sprzedażowe.” – dodaje Vincent Hiedl, kierownik produkcji i sprzedaży.

Fot. Hiedl GbR
Fot. Hiedl GbR

Uprawa

Wrzośce lubią stanowisko słoneczne lub półcień, źle znoszą warunki nadmiernego zacienienia. Wrzośce w doniczkach podlewamy umiarkowanie, tak aby nigdy nie stały w wodzie. Ich korzenie są wrażliwe zarówno na przesuszenie, jak i przelanie. Gleba powinna być stale lekko wilgotna, ale nie mokra.

źródło: Hiedl GbR

Artykuły podobne:

d