BASF – wydajność energetyczna, trwałość i szybkość

Podziel się:
25 stycznia, podczas konferencji firmy BASF Polska Sp. z o.o, zaprezentowane zostały najnowsze produkty, technologie i rozwiązania w zakresie chemii budowlanej, domieszek do betonu, tworzyw sztucznych oraz systemów poliuretanowych.

Fot. BasfFot. BasfBASF jako wiodący dostawca surowców, preparatów i systemów dla budownictwa opracowuje ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, które mają na celu przyspieszenie procesu budowy i jednocześnie wydłużenie eksploatacji budynków.

Innowacyjne izolacje z pianki polistyrenowej BASF (spienionej i twardej), pianki poliuretanowej i płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym oraz systemy elewacyjne i wykończeniowe (EIFS) pomagają ograniczać zużycie energii, zmniejszają jej koszt podnosząc przy tym ogólny komfort. Umożliwiają także szybsze budowanie bez ograniczeń dotyczących projektowania czy zastosowania określonych stylów architektonicznych.

Fot. BasfFot. BasfFot. BasfFot. Basf
Badania symulacyjne przeprowadzone przez Instytut Passivhaus w Darmstadt (Niemcy) wykazało, że panele wykonane z tworzywa Neopor®, opracowanego przez BASF nowatorskiego spienionego polistyrenu (EPS), mogą znacząco obniżyć zużycie energii wykorzystywanej do chłodzenia domów w strefie klimatu ciepłego i wilgotnego. Inne pianki BASF, takie jak Basotect®, można wykorzystać do izolowania systemów słonecznych o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych.
REKLAMA:

BASF umożliwia także podnoszenie trwałości betonu przy obniżeniu skutków ekologicznych. Dodatki do betonu zapewniają zachowanie jego jakości podczas transportu, łatwiejsze i bardziej wydajne przetwarzanie, a w przypadku gotowych produktów – wysoką wytrzymałość oraz długi okres eksploatacji. Natomiast oparte na cemencie i żywicach preparaty do naprawy betonu zapewniają długotrwałą ochronę i zwiększają trwałość konstrukcji betonowych.

BASF – wydajność energetyczna, trwałość i szybkośćDziałalność firmy BASF w segmencie powłok architektonicznych koncentruje się przed wszystkim na podnoszeniu wydajności ekologicznej. Produkowane przez firmę farby dyspersyjne oparte zostały na roztworach wodnych i lotnych związkach organicznych (LZO), dzięki czemu ich negatywny wpływ na środowisko i ludzkie zdrowie jest ograniczony do minimum.

Nowe rozwiązania BASF mają na celu podnosić wydajność energetyczną, trwałość i szybkość w budownictwie. Firma zaangażowana jest w opracowywaniu produktów i procesów, które podnoszą nie tylko bezpieczeństwo projektów budowlanych, ale także ich opłacalność, wydajność i ekologiczność.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Basf
#wiadomości #ściany #docieplanie #seminaria #basf

Więcej tematów: