Wiertarka udarowa i bezpyłowe wiercenie z GSB 19-2 REA

Podziel się:
Pierwsza, profesjonalna wiertarka udarowa z systemem odsysaniem pyłu.

Wiertarka udarowa i bezpyłowe wiercenie z GSB 19-2 REANa rynku pojawiła się światowa nowość – pierwsza wiertarka udarowa z wydajnym systemem odsysania pyłu przeznaczona dla użytkowników profesjonalnych. GSB 19-2 REA to optymalne narzędzie do pracy w miejscach, gdzie obowiązuje wysoki standard higieny, jak np. szpitale czy wykończone mieszkania oraz przy wykonywaniu czystych wierceń pod zaawansowane kotwy np. z mocowaniem wspomaganym chemicznie. Walory nowego produktu o rozsądnej wadze docenią także osoby, które wykonują prace wiertarskie wymagające trzymania narzędzia nad głową.

Przy pracach wiertarskich w miejscach, gdzie obowiązuje wysoki standard higieny, jak np. szpitale, laboratoria czy wykończone mieszkania, ważnym kryterium jest maksymalnie ograniczona emisja pyłu. Nowy produkt Boscha – wiertarka GSB 19-2 REA Professional - jest pierwszą profesjonalną wiertarką udarową z wbudowanym systemem odsysania pyłu, przeznaczoną do wykonywania wierceń w murze oraz w płytkach ceramicznych. Pył pochłaniany jest bezpośrednio w miejscu powstawania, czyli przy wierconym otworze.
REKLAMA:

Odsysanie pyłu jest szczególnie ważne przy pracach wymagających trzymania urządzenia nad głową czy też w miejscach trudno dostępnych. Układ podwójnej wentylacji urządzenia wytwarza dużą siłę ssania i dodatkowo chłodzi silnik, zaś wydajny system mikrofiltracji Bosch zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki pyłu. Wiertarka udarowa GSB 19-2 REA Professional jest nowoczesnym, zapewniającym bardziej komfortową pracę rozwiązaniem problemu emisji pyłu, niż dotychczasowe konwencjonalne rozwiązania oparte na dołączonym do narzędzia worku na pył.

Szybkie tempo pracy

Szybkie tempo pracy kompaktowa wiertarka udarowa GSB 19-2 REA Professional zawdzięcza silnikowi o mocy 900 W, wysokiemu momentowi obrotowemu (36 Nm na pierwszym i 15,5 Nm na drugim biegu) oraz dużej liczbie udarów (17 000 lub 51 000 na minutę). Nowa wiertarka jest także niezwykle wytrzymała dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz obudowie przekładni wykonanej z metalu.

Wysoki standard bezpieczeństwa

Przykładem wysokiego standardu bezpieczeństwa zastosowanego w nowym urządzeniu jest także nowy system mocowania dodatkowej rękojeści bocznej. Jej innowacyjne mocowanie gwarantuje bezpieczne trzymanie wiertarki oraz wyeliminowanie zagrożenia związanego z przypadkowym zsunięciem się rękojeści z korpusu wiertarki np. po słabym dokręceniu rękojeści. Rękojeść może być ustawiona w wielu różnych pozycjach wokół korpusu wiertarki, a odpowiednie profilowanie mocowania rękojeści gwarantuje, że nie przemieści się ona w trakcie wiercenia w żadnym kierunku.

Fot. Bosch
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#maszyny #narzedzie_elektryczne #do wiercenie #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: