Drzwi LIDO od INVADO

Podziel się:
Otwarta przestrzeń oraz prostota wystroju to znaki rozpoznawcze współczesnych trendów. Aranżacja, w której nie czujemy się przytłoczeni przez nadmiar przedmiotów tworzy wyciszającą atmosferę, chroniącą nas przed zgiełkiem zewnętrznego świata.

Drzwi LIDO od INVADODefinicja stylu nowoczesnego jest bardzo pojemna i kryje w sobie co najmniej kilka trendów. To co je łączy to przede wszystkim dążenie do stworzenia przyjaznej przestrzeni, wyróżniającej się estetycznym, ale i funkcjonalnym designem. Dlatego też wnętrza urządzone według tych założeń pozbawione są nadmiernej ornamentyki, nieco minimalistyczne i raczej stonowane w operowaniu kolorem. Nie oznacza to jednak wcale ascetycznego chłodu i surowości. Oszczędna konwencja jest tu punktem wyjścia do poszukiwania inspiracji w art deco, barwnym stylu orientalnym czy nawet klasycznym.

Bez zbędnych balastów

Wnętrze pozbawione ciężkich mebli, dużej ilości kwiatków i pamiątek z wakacji na półkach, zyskuje optycznie na przestrzeni, a co ważniejsze jest po prostu bardziej funkcjonalne. Wygląda też czysto i harmonijnie, co skutecznie chroni przed chaosem i sprawia, że nasz dom staje się prawdziwym azylem. Współczesna aranżacja chętnie operuje klasycznymi motywami, które interpretuje w nowy, czasami zaskakujący sposób. Tradycyjne, drewniane meble łączy z nowoczesnymi materiałami, jak szkło czy aluminium. Natomiast plastik czy metal mogą przybrać formę krzeseł w stylu Ludwika XIV. Świadoma rezygnacja z przesadnej ilości detali pozwala skoncentrować się na formach i proporcjach. Nowego znaczenia nabierają powierzchnie i przestrzenie, które do tej pory nie były raczej eksponowane. Dlatego w oknach wiszą jedynie lekkie zasłonki albo rolety, a na podłogach królują małe, odsłaniające podłogę dywaniki. Minimalizm i prostota takiej stylistyki skontrastowana jest z wzorzystymi tkaninami, inspirowanymi orientem albo secesją. Takie malownicze akcenty pojawiają się w postaci narzuty na łóżko albo zasłonki w kolorze intensywnej czerwieni czy fioletu. Chociaż generalnie obowiązuje zasada powściągliwości i prostoty, można pokusić się o jakiś zwracający uwagę element, na przykład oryginalny wazon czy lustro w ozdobnej ramie z motywem florystycznym, nawiązujące do finezyjnego stylu secesyjnego.
REKLAMA:

Drzwi LIDO od INVADO

Dopełnienie eleganckiego wnętrza

Klimat harmonii i równowagi osiągnięty zostaje dzięki odpowiedniemu doborowi mebli i sprzętów codziennego użytku. W aranżacji nastawionej na połączenie pragmatyzmu z estetyką, odgrywają one szczególną rolę. Dlatego oryginalną klamrę kompozycyjną mogą stanowić drzwi LIDO z oferty INVADO. Wykonane z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, odznaczają się piękną fakturą, odwzorowującą usłojenie drzewa. Ich uniwersalną, subtelną formę uzupełniają designerskie, aluminiowe intarsje. Do kolekcji LIDO w tym roku dołączyły kolejne modele, które z pewnością spodobają się miłośnikom industrialnych trendów. Urzekają bezpretensjonalnym wzornictwem, ale też bogactwem dekorów. Można wybierać wśród ciepłych brązów( wiśnia solido, orzech duro, olcha), subtelnych pasteli( dąb eterno, buk) albo szarości ( cedr forte, dąb szary). Można też zagustować w skrajnościach i zamówić LIDO w intensywnej czerni hebanu albo w kolorze białym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Invado
#okna #drzwi #wewnatrz_bud #okna i drzwi #invado #produkty

Więcej tematów: