DuPont - zerowy poziom odpadów

Podziel się:
Firma DuPont osiągnęła zerowy poziom tworzenia odpadów przy produkcji w segmencie Building Innovations poprzez zmniejszenie, ponowne wykorzystanie i recykling produktów ubocznych i odpadów w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Po trzech latach wysiłków, dział DuPont Building Innovations stał się całkowicie niezależny od wysypisk śmieci, zmniejszając swój wpływ na środowisko z 36 740 ton odpadów rocznie do zera. Teraz, poprzez program „Drive to Zero” („Prowadź do zera”), żaden odpad wytwarzany przy produkcji materiału powierzchniowego DuPont Corian®, oddychającej membrany budowlanej DuPont Tyvek®, geosyntetyków DuPont Typar® i DuPont Plantex® oraz innych produktów nie tafia na wysypisko śmieci.

- Program „Drive to Zero” jest dobry zarówno dla naszej działalności, jak i dla środowiska naturalnego i jest wysoko oceniany przez naszych klientów. Współpraca z naszymi partnerami w celu wyeliminowania odpadów była kluczową dla sukcesu naszego działu w zmniejszeniu oddziaływania na środowisko. Kooperacja z naszymi partnerami biznesowymi pozwoliła nam odnieść sukces w osiągnięciu naszego ambitnego celu zerowych odpadów - powiedział Timothy P. McCann, prezes DuPont Building Innovations.
REKLAMA:

Poprzez całkowite wyeliminowanie odpadów – a nie tylko ich obniżenie – DuPont Building Innovations stworzył nowy standard zarządzania ochroną środowiska. Projekt „Drive to Zero” był kompleksowy także w inny sposób. W ramach projektu obejmującego piętnaście globalnych i partnerskich zakładów produkcyjnych znalazły się produkty uboczne, wszelkie odpady produkcyjne, bezużyteczne resztki surowców, gruz, a nawet odpadki z kafeterii.
Materiał, który wcześniej mógł być przeznaczony na wysypisko śmieci, jest obecnie ponownie wykorzystany lub poddany procesowi recyklingu. Oto kilka przykładów:
- odpad produkcyjny powstały ze szlifowania DuPont Corian® jest stosowany jako zamiennik wypełniacza w betonie;
- zmielone odpadki DuPont Corian® są powtórnie wykorzystywane jako dodatek do produktów pierwszej jakości;
- pokruszony odpad DuPont Corian® jest sprzedawany jako materiał do podbudowy dróg lub jako kamień do kształtowania krajobrazu;
- ścinki oraz resztki powstałe przy produkcji membran ochronnych DuPont Tyvek® są poddawane recyklingowi i stają się ponownie składnikiem wyrobów pierwszej jakości;
- palety do wysyłki są naprawiane, wykorzystane ponownie lub mielone na ściółkę dla zwierząt;
- taśmy i folie używane na liniach produkcyjnych są topione i wykorzystywane do produkcji klejów;
- odpady z kafeterii przerabiane są w ściólkę lub są przetwarzane w energię.

Podczas opracowywania projektu wykorzystywano strategię Six Sigma. Była ona istotną pomocą do oznaczenia wszystkich strumieni odpadów. Metoda ta pozwoliła zrozumieć przyczyny oraz określić miejsca i ilości powstawania odpadów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: DuPont
#wiadomości #eko #obud

Więcej tematów: