Kosiarka automatyczna STIGA Autoclip 520

Podziel się:
Bez względu na to, czy jesteśmy posiadaczami niewielkiego, przydomowego trawnika, czy też rozległych zielonych połaci, regularne koszenie trawy jest koniecznością. Najnowsza seria automatycznych kosiarek Autoclip pozwala utrzymać trawnik w doskonałym stanie - i to bez przysłowiowego kiwnięcia palcem.

Kosiarka automatyczna Autoclip Fot. STIGAKosiarka automatyczna Autoclip Fot. STIGAZ myślą o tych, którzy wiosenne czy letnie dni wolą spędzać wśród rodziny, przyjaciół albo na wycieczkach, Stiga do swojej oferty włączyła automatyczne kosiarki Autoclip. Te niepozorne z wyglądu urządzenia w łatwy sposób rozprawią się nawet z dużymi trawnikami, których skoszenie wymagało do tej pory poświęcenia kilku godzin pracy.

Po cichu i na czas

Komfort, jaki daje korzystanie z automatycznych kosiarek Autoclip, to nie tylko brak konieczności samodzielnego koszenia trawy. Cicha praca urządzenia zapewnia spokój domownikom i sąsiadom, a wytrzymała i pojemna bateria litowa sprawia, że nie musimy zaprzątać sobie głowy problemami związanymi z jej szybkim rozładowaniem. W zależności od modelu kosiarki baterię ładuje się jak telefon komórkowy, albo też robot automatycznie, przed rozładowaniem dotrze do stacji dokowania i uzupełni zapas energii. Dodatkowym atutem kosiarek Autoclip jest ich łatwe uruchamianie – przez naciśnięcie przycisku Start lub zaprogramowanie włączenia na określoną godzinę. Dzięki temu urządzenie może rozpocząć pracę samodzielnie w czasie, gdy jesteśmy zajęci zupełnie innymi sprawami. Nie musimy także martwić się o to, że robot skosi trawnik sąsiada – Autoclip wykrywa obszary, które chcemy by były skoszone, za pomocą specjalnego przewodu będącego jednocześnie anteną.
REKLAMA:

Jaki trawnik, taki Autoclip

Producent urządzenia zadbał o to, by wśród kosiarek Autoclip każdy właściciel ogrodu mógł znaleźć robot dopasowany do indywidualnych potrzeb. Urządzenia dostępne są w trzech seriach: Autoclip 100, 500 i 700, a w każdej z nich znajdują się modele przeznaczone do różnych celów. Nie ma więc znaczenia, czy trawnik położony jest na pagórkowatym terenie czy też jego powierzchnia przypomina średniej wielkości boisko. Kosiarki Autoclip bez problemu skoszą trawnik o powierzchni nawet do 4000 m2 – opcjonalnie nawet 6000 m2, a urządzenie może pracować aż do sześciu godzin na jednym ładowaniu. W przypadku natrafienia na przeszkody, np. dołki czy rozrzucone zabawki, Autoclip automatycznie wstrzyma pracę.

Sterowanie za pomocą panelu jest łatwe i intuicyjne. Fot. STIGASterowanie za pomocą panelu jest łatwe i intuicyjne. Fot. STIGA

Innowacyjne rozwiązania

Kosiarki Autoclip wyposażone są w szereg nowatorskich rozwiązań, których nie znajdziemy w innych maszynach dostępnych na rynku. Ułatwiają one pracę oraz gwarantują zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa.

Podstawową kwestią jest tu technologia wykonania akumulatorów. Litowo-jonowe baterie oferowane przez Stigę posiadają żywotność określoną na 900 cykli (minimum po 3 godziny każdy), gdzie każdy cykl liczy się od momentu naładowania do czasu stuprocentowego rozładowania baterii. Aby zachować jak największą trwałość baterii, ładowanie akumulatorów odbywa się tylko jeśli te zostały całkowicie rozładowane. W sytuacji, kiedy robot skończy swoją pracę, a akumulatory mają jeszcze zapas energii, robot automatycznie wstrzymuje ładowanie, aby zmniejszyć liczbę „niepotrzebnych” doładowań, które skracają żywotność akumulatorów.

Autoclipy są ponadto bardzo wydajne - kosiarka w ciągu godziny może skosić trawę na powierzchni aż 300 m2. Modele serii 500 i 700 posiadają dodatkowo funkcję spiralnego koszenia trawy, która zdecydowanie zwiększa wydajność pracy kosiarki szczególnie na dużych powierzchniach.

Wyposażenie robotów Autoclip w funkcjonalne czujniki deszczu to kolejne nowatorskie rozwiązanie producenta, które podnosi poziom bezpieczeństwa pracy urządzenia. O stabilności jego poruszania się po trawnikach decydują solidne mocowania kół. Kosiarki Autoclip mogą kosić trawę na sporych wzniesieniach – roboty pracować mogą nawet na trawnikach o nachyleniu terenu 50% (27°). Ostrza Autoclipów to kolejna niezwykle funkcjonalna nowość. Wykonane są ze stali nierdzewnej, posiadają cztery krawędzie tnące, a po pierwszym zużyciu wystarczy przełożyć je „na drugą stronę” – dzięki temu jedno ostrze może być wykorzystane dwukrotnie. Szacuje się, że ostrze powinno się wymieniać średnio raz na rok lub dwa lata.

Kosiarka automatyczna Autoclip 520
Cena: 8999,00 PLN brutto
Producent: STIGA
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Stiga
#ogrod #maszyny #maszyna #stiga #produkty #Elektronarzędzia #Narzędzia, maszyny ogrodowe

Więcej tematów: