Elewacja z klinkieru wyróżnia się kilkoma bardzo istotnymi zaletami. Prezentuje się bardzo atrakcyjnie oraz jest wyjątkowo trwała i praktyczna - łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymagająca renowacji, przez wiele lat. Wysokie parametry techniczne cegieł klinkierowych sprawiają, że pokryte nimi ściany są odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.
Fot. Röben
Jako firma Röben oferujemy szeroki wybór płytek i cegieł klinkierowych o różnorodnych kolorach, strukturach i formatach. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie ich do projektów w różnych stylach, zarówno do tradycyjnych budynków, jak i tych nowoczesnych, o prostych bryłach.
REKLAMA:
Fot. RöbenDobierając cegły lub płytki klinkierowe do stylu domu inwestor stoi przed podjęciem kilku ważnych decyzji. W pierwszej kolejności należy zdecydować się na kolor. Klasyczną i naturalną barwą klinkieru jest czerwień, jednak obecnie oferujemy szeroki wybór kolorów, od bieli, przez czerwienie, brązy, szarości, antracyty, aż po czerń. Drugim punktem wyboru jest faktura. W tym przypadku klinkier oferuje bardzo duże spektrum wykończeń: cegły i płytki mogą być gładkie, ryflowane, piaskowane, łupane, ciosane, drapane… Po fakturze czas na format. Dostępne są aż trzy – klasyczny NF (240 × 115 × 71 mm), oraz dwa wydłużone LDF (290 x 115 x 52 mm) i XLDF (365 x 115 x 52 mm), stworzone z myślą o nowoczesnych, prostych bryłach budynków. Ostatnim krokiem jest wybór wiązania, czyli sposobu ułożenia oraz koloru fugi. Warto zdawać sobie sprawę, że te same cegły mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od sposobu ułożenia i koloru spoiny. Ciekawy efekt można osiągnąć układając klinkier np. pionowo lub stosując wiązanie wozówkowe ukośne, z przesunięciem o ¼ cegły. Za pomocą fugi można natomiast osiągnąć kilka efektów np. spójną powierzchnię, w której cegły zlewają się ze sobą i ze spoiną, czy ścienną mozaikę, gdzie każda pojedyncza cegła jest wyraźnie podkreślona poprzez otaczającą ją fugę.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben