Okna Schüco AWS 90 SI+

Podziel się:
Budynki użyteczności publicznej wyróżniają się obecnie największym zapotrzebowaniem na energię. Najlepszym sposobem na poprawienie bilansu energetycznego tego typu obiektów jest termomodernizacja, polegająca na wymianie starej stolarki okiennej na nową, o bardzo niskich parametrach przenikania ciepła. Wysoko energooszczędne okna aluminiowe w standardzie pasywnym z serii Schüco AWS 90 SI+ pozwalają projektować zrównoważoną architekturę przyszłości.

Przekrój przez okno Schüco AWS 90. SI+ Fot.: SchücoPrzekrój przez okno Schüco AWS 90. SI+ Fot.: SchücoNieuchronnie zbliżamy się do rzeczywistości, w której wszystkie istniejące i nowo budowane obiekty będą musiały charakteryzować się minimalnym zużyciem tradycyjnych źródeł energii. Standardy te wprowadza znowelizowana Dyrektywa 2010/31/UE, wyznaczająca cel budowania niemal zeroenergetycznych budynków po 2018 roku. Szczególną grupę stanowią nieefektywne energetycznie i drogie w utrzymaniu budynki zajmowane przez władze publiczne, które według europejskich unormowań powinny być najwcześniej dostosowane do nowych przepisów. Okna aluminiowe w standardzie pasywnym Schüco AWS 90 SI+ stanowią kompleksowe rozwiązanie dla zrównoważonej architektury budynków użytku publicznego i komercyjnych, dzięki ponadprzeciętnym parametrom termoizolacyjności, ultranowoczesnemu wyposażeniu i niemal nieskończonym możliwościom kształtowania wyglądu okna.

Budynek biurowy z energooszczędną stolarką aluminiową Schüco, Cristal Park Warszawa Fot.: SchücoBudynek biurowy z energooszczędną stolarką aluminiową Schüco, Cristal Park Warszawa Fot.: Schüco

Rozwiązanie z przyszłością

„Zimna” stolarka okienna i drzwiowa, najczęściej spotykana w budownictwie publicznym, przyczynia się do utraty nawet 20 do 30% energii cieplnej, pozyskiwanej ze spalania węgla, oleju i gazu ziemnego. Dlatego pierwszym elementem modernizacji budynku powinno być wstawienie bardzo ciepłych okien i drzwi, które spełnią wymagania zaostrzonych przepisów i uczynią go atrakcyjnym także w przyszłości. System Schüco AWS 90.SI+ o głębokości zabudowy profilu 90 mm stanowi przełomowy krok w dziedzinie energooszczędności. Całe okno z ramą o szerokości zewnętrznej 117 mm i dwukomorową szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug= 0,6 W/m2K, osiąga standard pasywny Uw= 0,8 W/m2K. Zoptymalizowana strefa izolacyjna z piankowymi przekładkami termicznymi oraz dodatkowa ochrona wrębu podszybowego zapewniają ochronę przed wychładzaniem ram okiennych, dzięki czemu są one ciepłe w dotyku. Innowacyjna konstrukcja profilu z nowatorskim tzw. „płetwowym” uszczelnieniem środkowym gwarantuje bardzo dobrą termoizolacyjność okien, o ciężarze skrzydła dochodzącym nawet do 160 kg.
REKLAMA:

Wnętrze pomieszczenia biurowego z energooszczędnymi oknami Schüco, Sky Office Düsseldorf Fot.: SchücoWnętrze pomieszczenia biurowego z energooszczędnymi oknami Schüco, Sky Office Düsseldorf Fot.: Schüco

Design i inteligentne rozwiązania

Aluminiowy system okienny Schüco AWS 90 SI+ został zaprojektowany z myślą o nowoczesnej architekturze, modelowanej światłem i otwartą przestrzenią. Profile cechują się prostym, ponadczasowym designem o eleganckim wyglądzie. Ramy okienne w nim produkowane mogą osiągać bardzo wąskie szerokości zewnętrzne przy opcjonalnym zastosowaniu ukrytych okuć mechanicznych AvanTec lub mechatronicznych TipTronic, które zapewniają dodatkowy komfort i możliwość elektrycznego sterowania otwieraniem okien. Wszystkie elementy mechanizmu są wtedy estetycznie schowane wewnątrz profilu o filigranowym wyglądzie. Maksymalny dostęp światła dziennego idzie w parze z wysoką klasą antywłamaniową do klasy WK3 włącznie, wymaganą w niektórych zastosowaniach. Wyposażenie w ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic dodatkowo podnosi funkcjonalność systemu, który może być obsługiwany zdalnie. To przyszłościowe rozwiązanie pozwalające nie tylko na obsługę okien umieszczonych na dużych wysokościach, lecz również elektryczne scalenie całych rzędów okien i programowanie nocnego wietrzenia. Idealne dopasowanie do indywidualnej wizji projektanta, jak również odtworzenie wyglądu starych okien daje opcja malowania proszkowego na dowolny kolor z palety RAL, lakierowania na mokro czy anodowania powierzchni.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco
#okna #okno #okna i drzwi #z aluminium #schuco #produkty

Więcej tematów: