Polski BirdSystem otwiera się na Europę

Podziel się:
Moduły mechaniczne popularnie zwane jako BirdSystem to powszechnie stosowana metoda skutecznej ochrony obiektów przed zanieczyszczeniami gołębi. Rozwiązanie polskiego producenta będzie dostępne także w Niemczech i Hiszpanii.

Fot. BirdFot. BirdGołębie to stały element krajobrazu większości miast w całej Europie. Dla niektórych atrakcja turystyczna, dla innych szkodniki przenoszące mnóstwo zarazków. Bez względu na stosunek do tych zwierząt, trzeba obiektywnie przyznać, że ich obecność nie sprzyja utrzymaniu budynków w czystości.

Przyczyny problemu z gołębiami

Głównym powodem brudzenia elewacji bloków, rynien, parapetów i drobnych elementów architektonicznych jest liczna obecność gołębi, wyczekujących na pokarm. Przeważnie źródłem regularnego dokarmiania są mieszkańcy lub przyjezdni zwiedzający. Niestety, mimo dobrych chęci, rzucanie różnorakiej żywności gołębiom może odbić się na ich zdrowiu, a na pewno sprzyja pogłębianiu ich lenistwa oraz zaniku naturalnych instynktów. W efekcie, całe stada gołębi koczują na pobliskich budynkach, generując przy okazji mnóstwo zanieczyszczeń. Jest to powszechny problem, charakterystyczny dla dużych miast, np. Warszawy, Berlina, Madrytu czy Paryża, dlatego moduły mechaniczne stosuje się coraz chętniej niemal na terenie całej Europy.
REKLAMA:

Gdzie nie ma ptasich nieczystości?

Za stan obiektów w Polsce odpowiadają zarządcy budynków i spółdzielnie mieszkaniowe, natomiast w przypadku miejskich starówek lub obiektów użyteczności publicznej są to konserwatorzy zabytków oraz lokalne władze. Odpowiedzialna administracja nie dopuściłaby do zapuszczenia tak istotnych miejsc jak, np. dworzec centralny lub zabytkowych budynków, pełniących rolę wizytówki miasta. Tłumaczy to zainteresowanie rozwiązaniem takim jak BirdSystem, dzięki któremu nie tylko jest chroniona estetyka miejskiej przestrzeni, ale również udaje się uniknąć dotkliwych wydatków na usługi konserwacyjne i porządkowe.

Fot. BirdFot. Bird

Polska marka dostępna w Europie

BirdSystem bez trudu montuje się nawet w trudno dostępnych i niewielkich miejscach, często można zauważyć je na tablicach sygnalizacyjnych, bannerach czy kamerach monitoringu. Powodzenie systemy wynika również z tego, że jest on odwracalny, czyli prosty w demontażu. Ponadto, moduły mechaniczne nie rzucają się w oczy, na budynku są praktycznie niewidoczne z poziomu chodnika.

Duże zainteresowanie naszymi produktami ze strony zagranicznych odbiorców skłoniło nas do większego otwarcia na nowe rynki. W najbliższych miesiącach planujemy promocję w mediach hiszpańskich i niemieckich, poszukujemy również dystrybutorów w tych krajach. W dalszych planach mamy również ekspansję na Europę Środkowo-Wschodnią – informuje Paweł Ćwierzyński, przedstawiciel BirdSystem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bird
#wiadomości #ochrona #systemy #bird

Więcej tematów: