Laser krzyżowy LVK

Podziel się:
W nowym katalogu firmy Proma Polska pojawiło się nowoczesne urządzenie laserowe, do wyznaczania płaszczyzn poziomych i pionowych wewnątrz budynków. Laser krzyżowy LVK – 1 używany w pracach budowlano-monterskich to oszczędność czasu i pracy.

Laser krzyżowy LVKPoziomnice libellowe to już przeszłość. Warto wymienić kilka takich tradycyjnych urządzeń na bardziej dokładne urządzenie laserowe. Zyski ze stosowania technologii laserowej to większa precyzja i szybkość pomiaru. Do jego wykonania nie potrzeba już dwóch osób – urządzenie jest przeznaczone do samodzielnej obsługi. Wystarczy włączyć laser, a głowica będzie emitować w sposób ciągły świetlną wiązkę. Każdy, kto znajdzie się w jej zasięgu, sprawdza na bieżąco poziom, na którym pracuje.

Poziomowanie światłem
Najprostsze urządzenia tego typu emitują jedną wiązkę. Dla profesjonalnych zastosowań firma Proma Polska przewidziała laser krzyżowy, o dwóch wiązkach w kolorze czerwonym. Za ich pomocą możliwe jest wyznaczanie płaszczyzn pionowych, poziomych i kąta prostego w odległości większej niż 5 metrów. Wymienione funkcje zdecydowanie ułatwiają poziomowanie wylewek, osadzanie okien, montaż kaloryferów czy podwieszanie sufitów, przy czym możliwości zastosowań jest o wiele więcej. Świetlne linie rzutowane na obiekt umożliwiają pracę niezależnie od warunków pogodowych czy pory dnia. Laser krzyżowy LVK-1 jest idealnym urządzeniem do pracy wewnątrz budynku ze względu na długość fali – 650 nm. Dwie wiązki światła, emitowane jednocześnie rysują na wybranych obiektach krzyż, z ramionami przecinającymi się pod kątem prostym. Krzyżowanie się wiązek gwarantuje dokładność pracy na poziomie 2 mm na każdy metr. Decydujące w takim wypadku jest ustawienie urządzenia jak najbliżej obiektu, co znacznie poprawia precyzję pomiaru. W zestawie znajduje się statyw z regulowanymi nóżkami, umożliwiający zgrubne poziomowanie urządzenia na nierównych powierzchniach. Urządzenie nie wymaga dodatkowych źródeł zasilania oprócz baterii typu 2AA, która wystarcza na kilkanaście do kilkudziesięciu godzin pracy. Laser LVK-1, statyw i okulary ochronne dostarczane są w poręcznej walizce.
REKLAMA:

Laser krzyżowy LVKDystrybutor: Proma Polska
Cena: 225 zł brutto
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Proma
#maszyny #narzedzie_pomiarowe #produkty #Maszyny, narzędzia pomiarowe

Więcej tematów: