Popularna amerykańska dziennikarka Rita Cosby z wizytą w FAKRO

Podziel się:
Firma FAKRO gościła amerykańską dziennikarkę telewizyjną Ritę Cosby, która w Polsce stała się znana między innymi dzięki książce pt. "Cichy bohater, tajemnice przeszłości mojego ojca". Publikacja opowiada o ojcu dziennikarki, która po latach odkrywa, że mający polskie korzenie Richard Cosby, to w rzeczywistości Ryszard Kossobudzki, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski, który wyemigrował do Ameryki.

Fot. FakroFot. FakroZgłębianie przeszłości ojca, z którym Rita Cosby przeprowadziła swój najdłuższy i najbardziej pasjonujący wywiad wywołało stopniową fascynację ojczyzną przodków. Z czasem narodził się pomysł napisania książki. Wielokrotne podróże do Polsce, podczas których zbierała materiały do publikacji sprawiły, że nieznane dla niej państwo stało się przyjaznym krajem ludzi niezwykle otwartych, pracowitych i ambitnych. Książka okazała się w Ameryce bestsellerem. Teraz promowana jest w Polsce. Na Sądecczyznę Rita Cosby przyjechała na zaproszenie organizatorów Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Ponieważ FAKRO należy do najlepszych wizytówek naszego regionu stąd odwiedziny dziennikarki w sądeckiej firmie.

Zwiedzając FAKRO Rita Cosby nie kryła wrażenia, jakie zrobiło na niej zaawansowane technologicznie przedsiebiorstwo, wielkość i potencjał firmy oraz szeroka gama innowacyjnych produktów.
REKLAMA:

Fot. FakroFot. Fakro- Jestem naprawdę urzeczona sądeckim duchem przedsiębiorczości – mówiła Rita Cosby podczas spotkania z prezesem FAKRO Ryszardem Florkiem. - Szczerze podziwiam polskie firmy, którym tak jak FAKRO udało się osiągnąć sukces za granicą stając się tym samym najlepszą wizytówką Polski. Im bardziej poznaję Polskę i Polaków, tym chętniej angażuję się w promowanie polskich przedsiębiorstw podczas moich podróży po całym świecie.

Swoją wizytą na Sądecczyźnie Rita Cosby zainicjowała projekt związany z odkrywaniem wojennych opowieści. We współpracy ze szkołami chce zachęcać młodych ludzi do spisywania wspomnień członków swoich rodzin z okresu II wojny światowej. Jest przekonana, że w ten sposób można odkryć wiele pasjonujących historii , takich jak życie jej ojca – Ryszarda Kossobuckiego, zapisane w książce „Cichy bohater”. Książkę amerykańskiej dziennikarki sądeccy uczniowie będą mogli przeczytać między innymi dzięki firmie FAKRO, która zakupiła dla sadeckich szkół kilkaset egzemplarzy publikacji.

Fot. FakroFot. FakroRita Cosby jest trzykrotną laureatką prestiżowej Nagrody Emmy. W swojej karierze przeprowadziła liczne głośne wywiady ze znanymi osobistościami: Jaserem Arafatem, Arielem Szaronem, Ronaldem Reaganem czy Michaelem Jacksonem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Fakro
#wiadomości #dachy #okno #fakro

Więcej tematów: