Systemy Ponzio w teorii i praktyce - konferencje dla producentów

Podziel się:
Trwające od czterech miesięcy spotkania konferencyjne dla współpracujących z Ponzio producentów ślusarki aluminiowej, zostały zakończone. Wysoka frekwencja świadczyła o dużym zainteresowaniu wykonawców, którzy zostali wyposażeni w obszerną wiedzę na temat wszelkich zmian i nowości w systemach Ponzio.

Fot. PonzioFot. Ponzio

Konstrukcje energooszczędne

Głównym tematem, na którym opierał się program spotkania, była prezentacja walorów konstrukcji energooszczędnych. Na podstawie opracowanych przez specjalistów z działu technicznego Ponzio nowych wariantów systemów okiennych, przedstawiono szereg możliwości osiągnięcia coraz lepszych parametrów termicznych. Zależnie od rodzaju zastosowanych wypełnień, można osiągnąć różne warianty współczynnika Uf. Najlepszym przykładem jest najnowsza, najcieplejsza wersja systemu PE 68HI+ ,w której współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi od 1,29 W/m2K. Te możliwości sprawiają, że systemy Ponzio mogą być stosowane w konstrukcjach o różnych, nawet tych najbardziej rygorystycznych wymaganiach dotyczących izolacyjności termicznej. W systemie PE 78HI, przeznaczonym właśnie do wykonywania konstrukcji o szczególnie wysokich wymogach izolacyjności termicznej, współczynnik Uf osiągnął wartość od 0,9 W/m2K.

Nowości techniczne

Wśród nowych systemów, których prototypy zostały wykonane specjalnie na tę okazję, zaprezentowano modele konstrukcji energooszczędnych w systemach okiennych: PE 68HI i PE 78HI. Premierowy pokaz miał nowy system drzwi płaszczowych, który cechuje się szczególnie wysokimi walorami estetyczno-użytkowymi. Sprawom dekoracyjnego wykończenia powierzchni również poświęcono część programu: w nowych kolorach drewna -palisander i sosna - zaprezentowane zostały profile systemów okiennych. Zainteresowanie wzbudził także model fasady PF 152 wykonany na podkonstrukcji drewnianej.
REKLAMA:

Kierunki rozwoju

Podczas konferencji przedstawione zostały również kierunki dalszego rozwoju systemów, a wśród zapowiedzi nowych produktów pojawiły się m.in.: fasada elementowa (modułowa), kolejny system przesuwny oraz wiele modyfikacji zarówno w systemach okienno-drzwiowych, jak i fasadowych służących poprawie parametrów technicznych oraz jeszcze lepszej funkcjonalności.

Tak dynamiczny rozwój, zarówno samej firmy, jak i systemów, świadczy o tym, że Ponzio jest w doskonałej formie i oferuje swoim partnerom biznesowym dobre warunki współpracy. Najlepszym tego dowodem jest bardzo duże grono uczestników konferencji współpracujących na stałe z Ponzio, w tym coraz większa ilość firm spoza granic Polski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ponzio
#okna #wiadomości #okna i drzwi #seminaria #ponzio

Więcej tematów: