Okna Titanum firmy Stolmar

Podziel się:
Niemal w każdym polskim mieście, mniejszym czy większym, można znaleźć zakątek wypełniony starymi, zabytkowymi kamienicami. Niestety, czasy ich świetności najczęściej minęły dawno temu. Na szczęście, współcześnie coraz częściej podejmuje się prace restauracyjne. Zawsze wymaga to jednak niemało troski i uwagi, by wydobyć pierwotne piękno i przywrócić blask stylowi, nie niszcząc nic z jego wyjątkowości, a jednocześnie używając współczesnych środków. Jednym z problemów, jakim musi stawić czoła każdy, kto się podejmuje remontu kamienicy, jest wybór odpowiednich okien.

Okna Titanum firmy StolmarZazwyczaj zależy nam, aby nowe okna jak najbardziej odpowiadały pierwotnym, co do kształtu, koloru i faktury. Niekoniecznie jednak oznacza to konieczność ograniczania się do okien drewnianych. Wiele ciekawych rozwiązań można znaleźć również wśród okien wykonanych z PVC. Doskonałą propozycją dla odnawianych kamienic są okna titanum z oferty firmy Stolmar Sp. z o.o. Łączą one w sobie walory estetyczne z wysokimi parametrami technicznymi. Wyszukany kształt i możliwości doboru barw sprawiają, że okna nadadzą się świetnie do podkreślenia oryginalności budowli. Dostępne są w wariantach ze skrzydłem prostym i zaokrąglonym, a Można też zdecydować się na wyposażenie ich w szkło ornamentowe o zmniejszonej przejrzystości.

Specyfika budowlana kamienicy sprawia, że okna w niej zastosowane powinny spełniać szczególne wymagania techniczne. Ze względu na wentylację grawitacyjną, warto zainwestować w zamontowanie nawiewników, które stanowią dodatkowe wyposażenie okien titanum, a zapewnią stałą, regularną wymianę powietrza. W kamienicach często pojawia się problem szczelności i ulatywania ciepła. Zastosowana sześciokomorowa budowa okien oraz ich pogłębiona do 83 mm rama, zapewni dobrą izolację cieplną i – co ważne w przypadku kamienic położonych najczęściej w centrum miasta – akustyczną. Dodatkową zaletą jest możliwość wyposażenia okna w dwukomorową szybę, co zagwarantuje jeszcze wyższą izolację cieplną oraz w antywłamaniowe okucia, które podniosą poczucie bezpieczeństwa.
REKLAMA:

Okna Titanum firmy StolmarOdnowienie starej kamienicy może przywrócić jej dawny blask i na powrót przemienić ją w prestiżowy budynek. Jeśli prace będą wykonane w sposób przemyślany i z poszanowaniem dawnych zamysłów architektonicznych, to mamy pewność, że zastosowanie wysokiej jakości produktów o wyjątkowych walorach estetycznych przyczyni się do uzyskania zamierzonego efektu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Stolmar
#okna #okno #okna i drzwi #stolmar #z pvc #produkty

Więcej tematów: