Otwarcie nowej lokalizacji firmy Remmers w Turcji

Podziel się:
Poprzez inwestycje na wybranych rynkach rozwijających się Remmers AG zabezpiecza swoją pozycję rynkową na przyszłość w skali międzynarodowej. Firma została założona w 1949 roku w dolnosaksońskim Löningen jako jednoosobowe przedsiębiorstwo Bernharda Remmersa. W minionych sześciu dziesięcioleciach stabilnie się rozwijała

Fot. RemmersFot. Remmers"Remmers", oferując około 400 produktów przeznaczonych dla rzemiosła budowlanego, drzewnego i posadzkarsko-płytkarskiego stał się wiodącą marką europejską. Grupę Remmers reprezentuje dziś 16 spółek-córek i sprawnie działający partnerzy handlowi w ponad 30 krajach. 4. maja 2012 otwarto nową siedzibę firmy w Tuzli - niewielkiej miejscowości na przedmieściach stolicy Turcji. Kierownictwu firmy Remmers towarzyszyła delegacja dolnosaksońskiego Ministerstwa Gospodarki.

Czynnikami decydującymi o sukcesie tego wzorcowego przedsiębiorstwa rodzinnego niemieckiej klasy średniej są wysokiej jakości systemy produktów w połączeniu z najwyższej klasy obsługą klienta pod wskazanym przez niego adresem. Takie podejście umożliwiło strategiczny, trwały rozwój nie tylko w Niemczech, lecz i na skalę międzynarodową.
REKLAMA:

W Turcji firma Remmers istnieje o 6 lat. W ciągu tego krótkiego czasu spółka córka REMMERS YAPI MALZEMELERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ rozwinęła się tak znacząco, że niezbędna stała się nowa siedziba. Dotychczasowa siedziba w Tuzli, zakład produkcji materiałów sypkich w Ikitelli oraz magazyn towarów w Tuzli zostały zlikwidowane i scentralizowane w innej lokalizacji w Tuzli. Nowa siedziba o łącznej powierzchni około 3.000 m2 na produkcję i administrację umieszczona została w parku przemysłowym BOSB, stanowiącym centrum producentów farb i lakierów na region Marmara.
W minionych sześciu latach dzięki swojej tureckiej filii firma Remmers mogła obserwować błyskawiczny rozwój regionu Marmara i wziąć w nim aktywny udział. Gospodarka Turecka zdumiewa swoją dynamiką. Jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. W 2010 roku produkt narodowy brutto wzrósł o 8,9 – to wynik doskonały nie tylko na skalę europejską. Rozwój jest oparty na mocnych podstawach: dwucyfrowe wyniki dla wzrostu w przemyśle, budownictwie, handlu, transporcie i logistyce. Na rok 2011 Bank Światowy prognozował wzrost powyżej 5,0 procent. Istotny wkład w ten rozwój ma również gospodarka niemiecka. Turcja od wielu lat jest w kręgu dwudziestu najważniejszych partnerów handlowych Niemiec. W ciągu ostatnich dziesięciu lat znaczenie Turcji wzrosło zwłaszcza w eksporcie. Eksportowa sprzedaż niemieckich przedsiębiorstw do Turcji w roku 2011 wzrosła w porównaniu z rokiem 2001 prawie czterokrotnie, a import z tego kraju podwoił się.

Silny rozwój koniunktury na rynku budowlanym to zasługa państwowych projektów infrastrukturalnych oraz budownictwa indywidualnego i mieszkaniowego. Wraz z podjęciem decyzji o utworzeniu nowej siedziby firmy w Tuzli i 45 miejsc pracy stworzono warunki do zacieśnionej współpracy z dotychczas pozyskanymi 450 klientami. Filia w Tuzli to nie tylko plac przeładunkowy dla handlu, lecz także zakład wytwarzający wybrane grupy produktów. Obecnie są to produkty mineralne i bitumiczne do uszczelniania budowli, dodatki do betonów, kleje mineralne do płytek jak również uszczelnienia zespolone. Z pośród produktów do ochrony elewacji produkuje się tam impregnaty hydrofobizujące. Lista ta w przyszłości będzie z pewnością wydłużana, ponieważ warunki produkcyjne są bardzo dogodne. Ze względu na rosnącą liczbę ludności istnieje tam bardzo wysoki potencjał handlowy, któremu sprzyjają również takie czynniki, jak zakres prowadzonych inwestycji budowlanych oraz dobre ze strategicznego punktu widzenia położenie geograficzne kolejnych rynków zbytu na Bałkanach, Bliskim i Środkowym Wschodzie jak również w Północnej Afryce.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Remmers
#wiadomości #inwestycje #ściany #remmers

Więcej tematów: