Piękno w stylu eko

Podziel się:
Obecnie „eko” nie jest tylko chwilowym trendem, czy modą. Jest już stylem życia zakorzenionym w naszej codzienności. Wielu z nas ekologiczny design kojarzy się często z nieurodziwymi, mało eleganckimi kształtami. Ceramika Paradyż łamie ten stereotyp i prezentuje piękne podejście do eko designu – kolekcje zjawiskowych płytek My Way by Paradyż Group.

Piękno w stylu eko

Gdy niemożliwe staje się możliwe

Ekologiczne płytki ceramiczne to marzenie wielu pasjonatów natury, które dzięki Ceramice Paradyż stało się rzeczywistością. W ofercie marki My Way by Paradyż Group, pojawiło się pięć kolekcji, które zostały wykonane innowacyjną metodą pocieniania, zużywającą w procesie produkcji mniej materiału. Takie działanie umożliwia nie tylko wytwarzanie lżejszych płytek (grubość 7,2 mm), ale również redukuje emisję CO2 do atmosfery. Ta ekologiczna technologia pozwala tworzyć produkty FIT, które zachowują doskonałe parametry wytrzymałościowe i jakościowe.

Piękno w stylu eko

Ekologiczny design

Płytki ceramiczne My Way by Paradyż Group oprócz ekologicznego wytwarzania, cechują się pięknym wzornictwem, inspirowanym czystą naturą i klasycznymi wzorami. Spośród pięciu rektyfikowanych kolekcji, każdy wielbiciel trendu eko może wybrać stylizację odpowiednią do własnego wnętrza, niezależnie od tego, czy poszukuje nowoczesnej elegancji czy tradycyjnych wzorów w stonowanych kolorach.

…w wersji klasycznej

Kolekcja Velatia/Velatio, w formacie 32,5x97,7 cm utrzymana jest w dwóch ponadczasowych kolorystykach: czerni i bieli. Błyszczące płytki odbijają światło, dając efekt lustra i optycznie powiększając pomieszczenie. Dodatkowe ozdoby – mozaiki, paski i nadrukowane kwiaty – pozwalają na osiągnięcie we wnętrzu nowoczesnego wydania staroangielskiego stylu z nutą wytworności.

Idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli tradycji jest również kolekcja Armonies/Armoni, dostępna w szlachetnych bielach i brązach. Wyróżnia się ona niezwykłymi motywami floralnymi, które zostały, wydawać by się mogło „wydrążone” w płytkach, zyskując tym samym efekt trójwymiarowości. Warto podkreślić ich głęboką, reliefową strukturę i wyjątkową elegancję. Kolekcja dostępna w formacie 32,5x97,7 cm. Klasyczne wnętrze z wykorzystaniem kolekcji Armonies/Armoni można zobaczyć na kanale You Tube Ceramiki Paradyż.

Piękno w stylu ekoPiękno w stylu eko

…w wersji glamour

Kolekcja Nomada/Nomad, również w formacie 97,7x32,5 jest dowodem na to, że „eko” może oznaczać również „modnie”. Płytki utrzymane w stonowanej kolorystyce – białej, kremowej oraz ochra – są inspirowane różnymi gatunkami naturalnego marmuru. Można je w dowolny sposób łączyć ze sobą, tworząc własne, indywidualne stylizacje zarówno w łazience, jak i w każdym innym wnętrzu. W insertach wykorzystane zostały piękne kryształy, które pomieszczeniom nadadzą blasku i wytworności. Piękne wnętrze, z wykorzystaniem kolekcji Nomada/Nomad można zobaczyć na kanale You Tube Ceramiki Paradyż.
REKLAMA:

… w wersji inspirowanej naturą

Trend eko widoczny jest nie tylko w procesie produkcji płytek ceramicznych, ale również we wzornictwie. Od dwóch sezonów w designie płytek dominują kolekcje inspirowane naturą – w tym marmurami. Kolekcja Arenaria/Arenario w formacie 32,5x97,7 cm idealnie wpisuje się w ideologię piękna w stylu eko. Inspiracją do jej stworzenia był piaskowiec Arenaria Siciliana, dzięki czemu uzyskano niezwykła kolorystykę szarości i złotych brązów. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią minimalistyczne wnętrza w klimacie piękna. O tym, jak może wyglądać łazienka inspirowana naturą można się przekonać na kanale You Tube.

Piękno w stylu eko

… w wersji romantycznej

Listę kolekcji w stylu eko zamyka propozycja skierowana do kobiet lubujących się w ekologii i jednocześnie poszukujących we wnętrzach odrobiny romantyzmu. Bursztynowe, delikatne odcieni, szeroka gama elementów dekoracyjnych i niepowtarzalne misternie wycinane kwiatowe inserto, to elementy, które pozwolą stworzyć wnętrze z jednej strony niezobowiązujące, a jednocześnie bardzo kobiece. Tym właśnie cechuje się kolekcja Mistere/Mistero w formacie 32,5x97,7 cm.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Paradyż
#czytelnia #plytka #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #paradyz #Projekty i aranżacje

Więcej tematów: