DRUTEX najlepszy na Pomorzu

Podziel się:
DRUTEX po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych firm Pomorza i został uznany jednym z czołowych eksporterów w regionie w rankingu ,,TOP 100 Pomorza”, zestawienia wyników największych i najlepszych pomorskich firm, dokonanego przez „Dziennik Bałtycki”.

DRUTEX najlepszy na PomorzuRanking ,,TOP 100 Pomorza” skupia największe firmy z województwa pomorskiego, prowadzące działalność na wszystkich rodzajach rynków. Jego celem jest analiza ich rozwoju poprzez porównywanie m.in. wyników finansowych, eksportu, sprzedaży, rentowności, nakładów inwestycyjnych.

Tegoroczny ranking potwierdził silną pozycję i znaczący wpływ DRUTEX S.A. na pomorską gospodarkę. Spółka znalazła się na 29. pozycji wśród wszystkich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży w 2011 r. z wynikiem ok. 385 mln zł. Tym samym firma utrzymała miejsce w porównaniu do rankingu zeszłorocznego.
REKLAMA:

W kategorii ,,Najwięksi pomorscy eksporterzy” DRUTEX zanotował natomiast 8. pozycję z wielkością sprzedaży zagranicznej na poziomie 144 mln zł w 2011 r., co ma swoje podstawy w silnej i dynamicznej strategii ekspansji na rynkach zagranicznych. Wysoka jakość wytwarzanej stolarki odpowiadająca standardom europejskim pozwoliła na intensyfikację działalności na rynkach węgierskim oraz skandynawskim, jak również Niemiec i Włoch. Pomyślna współpraca z dilerami firmy na arenie międzynarodowej zaowocowała również realizacją spektakularnych inwestycji, m.in. dostawą prawie 1000 okien do nowojorskiego hotelu Hilton.

Rok 2011 był również okresem intensywnych działań inwestycyjnych zarówno w zakresie wzmacniania mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa, innowacji technologicznych, własnej floty transportowej, ale także aktywności marketingowej. Tylko w br. Spółka dokonała zakupu nowych maszyn i urządzeń do produkcji stolarki okienno-drzwiowej oraz narzędzi do wytwarzania profili PVC. Jednocześnie flota transportowa powiększyła się o kolejne 9 zestawów Mercedes Actros z przyczepą oraz 4 Mercedes Sprinter . Firma skoncentrowała się również na usprawnieniu procesów zarządzania poprzez rozbudowę własnych zasobów informatycznych i programistycznych. Łączny koszt zrealizowanych inwestycji w 2011 roku wyniósł ponad 16 mln zł, co klasyfikuje DRUTEX na 15. pozycji w kategorii firm, które najwięcej inwestowały.

Firma jest także jednym z największych pracodawców w regionie. W 2011 r. średnie zatrudnienie wyniosło 1560 osób, co plasuje Spółkę w rankingu ,,TOP 100 Pomorza” na wysokiej 5. pozycji.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Drutex
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #drutex

Więcej tematów: