Okna i ich rewolucje

Podziel się:
Nie można zaprzeczyć, iż okna stanowią bardzo ważny element naszego domu. Jednak mało kto zgodzi się ze stwierdzeniem, iż okna mogą być oryginalną ozdobą, tworzącą charakter miejsca.

Producenci stolarki okiennej, chcąc sprostać coraz bardziej wyśrubowanym oczekiwaniom klientów, którzy stawiają nie tylko na jakość, ale także coraz częściej na zwracający uwagę design okna, oferują takie elementy dekoracyjne okien jak: szprosy, parapety o najróżniejszych wzorach, eleganckie klamki czy też ornamentowe szyby – wyjaśnia Marcin Wiśniewski Prezes firmy Stolmar Sp. z o. o.

Fot. StolmarFot. StolmarObserwacja przez okna otaczającego nas świata jest nieodłącznym elementem naszego życia. Ktoś będzie widział przez swoje okno miejską rzeczywistość z zatłoczoną samochodami ulicą i spieszącymi się ludźmi, kto inny wesołe, bawiące się w piaskownicy dzieci. Widok za oknem się liczy, ale nie powinniśmy zapominać o widoku samego okna. Czy można coś zrobić, aby okno było ozdobą naszego domu? Oczywiście! Za biżuterię dzieci okienną posłużą szprosy, parapety o najróżniejszych wzorach, eleganckie klamki czy też ornamentowe szyby.

Warto w celach informacyjnych o każdej z tych błyskotek nadmienić kilka słów:
Szprosy – są one stylowymi imitacjami podziału okna, nadają mu elegancji i indywidualnego charakteru. Dostępne są szprosy wewnątrzszybowe, które zamocowane są na stałe wewnątrz pakietu szybowego lub szprosy zewnętrzne, które naklejane są na szybę z obydwu stron.
REKLAMA:

Parapety – zewnętrzne i wewnętrzne są nieodłącznymi elementami okna. Przy zakupie zewnętrznych najbardziej należy zwrócić uwagę na ich trwałość, gdyż będą poddawane działaniu zmiennych warunków atmosferycznych, wewnętrzne natomiast powinny się charakteryzować pasującą do okien stylistyką i odpornością na zarysowania.

Klamki – umieszczane zwykle na centralnym miejscu skrzydła okiennego, są bardzo ważnym elementem stylistyki okna. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Warto wybrać takie, które pasują do Naszego wnętrza.

Ornamentowe szyby – są niezwykle piękne, a przy tym praktyczne, gdyż chronią przed utratą ciepła, nadmiernym hałasem oraz zapewniają wysoki stopień dyskrecji oraz intymności. Producenci oferują szyby o różnej grubości i stopniu przepuszczania światła, aby klient mógł dobrać idealne szkło dla siebie, czy to do sypialni, czy łazienki.

Należy pamiętać o tym, że okna nie tylko przełamują jednolitą bryłę budynku i oświetlają pomieszczenia, ale także pełnią funkcje dekoracyjną. Przy wyborze okien warto zastanowić się nad dodatkami, które ożywią stolarkę i pozwolą na ciekawą aranżację wnętrza dzięki dobraniu odpowiedniej okiennej biżuterii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: stolmar
#okna #czytelnia #okno #okna i drzwi #stolmar

Więcej tematów: