Płytki z kamienia

Podziel się:
Kamień często kojarzony jest z monumentalnością, chłodem i ciężarem. A przecież płytki z naturalnego kamienia mienią się ciepłymi, pastelowymi barwami, cechuje je harmonijna tekstura, a ważą mniej więcej tyle, ile ceramika. Położenie kamiennych płytek wymaga tyle samo wysiłku, co ceramicznych. Co zatem wyróżnia kamień?

Fot. RogalaFot. RogalaKamienna płytka, podobnie jak ceramiczna, może zostać użyta jako okładzina niemal na każdym podłożu: doskonale sprawdzi się zarówno na ścianie, jak i podłodze czy schodach. Zaskakująco trwały kamień może za to stanowić wykończenie na lata. Jeśli zależy nam na ponadczasowej trwałości, odporności na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia – kamienne płytki to coś w sam raz dla nas.

By taki rodzaj okładziny stał się synonimem klasyki i naturalności w naszym domu, warto postawić na odpowiednie wykonanie i prawidłową konserwację. Szczególnie ciekawa wydaje się propozycja Rogali, jednej z najbardziej doświadczonych firm na rynku, która szczyci się wydobyciem kamienia z pewnych źródeł, w myśl idei uczciwego handlu. Przestrzeganie zasad Fair Trade na całym świecie stanowi synonim gwarancji i szacunku dla klienta, co nie pozostaje bez znaczenia dla świadomych konsumentów.
REKLAMA:

Rzetelnie wykonane płytki kamienne, zadbane i prawidłowo konserwowane, są praktycznie niezniszczalne. Kamień starzeje się z wdziękiem – nabiera nowych walorów estetycznych, a ewentualne zmatowienie powierzchni można po prostu zeszlifować, nadając płytkom świeższego koloru. Na stronie Rogali można także sprawdzić jakimi środkami pielęgnuje się kamień, a jakie mu szkodzą.

Fot. RogalaFot. RogalaPłytki z kamienia sprawdzą się zarówno na podłogach (przede wszystkim niezniszczalny granit), jak i na ścianach łazienek i kuchni (klasyczny marmur, zjawiskowy onyx, ciepły trawertyn i piaskowiec). Kamienne ściany nadają wnętrzom niespotykany charakter – naturalne wzory, tajemnica zamknięta w materiale z głębi Ziemi, niezwykłe bogactwo kolorów. Kamienne płytki tworzą jednolitą płaszczyznę, której wzór wyznaczają jedynie splątane, naturalne żyłki kamienia. Powierzchnia płytek może być wysoce wypolerowana, dzięki czemu rozprowadzi światło we wnętrzu. Z kolei matowa tekstura pochłonie je i rozproszy.

Kamienne płytki to inwestycja w jakość, której nie da się porównać z żadnym materiałem wytworzonym przez ludzkie ręce. Dzieł Matki Natury nie wypada wszak kwestionować – wieczny kamień zapewni nam komfort i piękno na lata.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rogala
#czytelnia #w lazienka #plytka #wnetrza #w wewnatrz_bud #z kamien #do ukladanie_plytek #rogala #Materiały wykończeniowe

Więcej tematów: