Płyty sufitowe Sonar

Podziel się:
Wybór sufitu w budynkach biurowych wpływa na funkcjonalność obiektu oraz na komfort osób w nim przebywających. Już w fazie projektu warto przewidzieć rozwiązania, które zapewnią poufność rozmów, brak pogłosu w otwartych przestrzeniach oraz zdrowy klimat wewnętrzny. Sufity akustyczne z linii Sonar marki Rockfon dają architektom szerokie możliwości aranżacji, a dzięki unikalnym właściwościom, zapewniają pomieszczeniom odpowiednią funkcjonalność.

Fot. RockfonFot. RockfonStworzenie optymalnych warunków akustycznych pomieszczeń stanowi jedno z istotnych wyzwań nowoczesnych biur. Dobry klimat akustyczny jest niezwykle ważny zarówno w biurach otwartych, jak i kameralnych pomieszczeniach, gdzie znajduje się kilka stanowisk pracy. Osoby rozmawiające w jednym miejscu, mogą mieć problem, aby się nawzajem zrozumieć. Dlatego też starają się rozmawiać coraz głośniej. Zjawisko to znane jest jako „efekt spotkania towarzyskiego”. Na skutek tego błędnego koła ciśnienie akustyczne w pomieszczeniu może gwałtownie wzrosnąć prowadząc do uciążliwego hałasu. Jeśli pomieszczenie zapewnia wysoki poziom chłonności akustycznej, dźwięk zostaje wyciszony w stopniu większym od przewidywanego, ponieważ w miejscach o niskim poziomie hałasu ludzie zazwyczaj mówią ciszej. Takie warunki gwarantują sufity z linii Sonar, których główną funkcją jest zapewnienie dobrej akustyki pomieszczeń. W skład linii wchodzą płyty o najwyższej klasie pochłaniania dźwięku (Sonar i Sonar Activity) oraz produkty o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej (Sonar dB), które doskonale sprawdzają się w przypadku gabinetów czy sal konferencyjnych, gdzie ograniczenie przenikania dźwięku do sąsiednich pomieszczeń ma kluczowe znaczenie.

Fot. RockfonFot. RockfonSufity Sonar mają elegancką, białą powierzchnię o delikatnej mikroporowatej strukturze, która zapewnia wysoki współczynnik odbicia światła (85%). To pomaga w stworzeniu optymalnych warunków oświetleniowych. Dodatkowo płyty Sonar pokryte są powłoką antystatyczną, która minimalizuje osiadanie kurzu na ich powierzchni.
REKLAMA:

Dobra akustyka, odpowiednie oświetlenie oraz zdrowy mikroklimat wpływają korzystnie na samopoczucie pracowników oraz na jakość i wydajność ich pracy. Jak wszystkie produkty marki Rockfon, także płyty Sonar wykonane są ze skalnej wełny mineralnej, która jest materiałem niepalnym, sklasyfikowanym w klasie A1 reakcji na ogień. Są stabilne wymiarowo nawet do 100% wilgotności względnej powietrza. Dodatkowo są odporne na rozwój drobnoustrojów, takich jak bakterie czy grzyby, przez co stanowią jedno z najbardziej higienicznych rozwiązań wykończeniowych dla wnętrz.

Płyty Sonar dostępne są w szerokiej gamie krawędzi i modułów. Mogą być montowane na wiele sposóbów: w systemach z ukrytą, częściowo widoczną i widoczną konstrukcją nośną a także instalowane bezpośrednio do stropu. Montaż płyt na konstrukcji podwieszanej zapewnia pełną demontowalność płyt i dostęp do ukrytych pod stropem instalacji, ułatwiając przez to konserwacje urządzeń i systemów.

Sufity Sonar, ze względu na swoje właściwości, znajdują również zastosowanie w obiektach, gdzie akustyka i design ma szczególne znaczenie m.in.: w centach handlowych, szkołach, biurach, kinach i salach koncertowych czy przestrzeniach otwartych (np. w biurach typu open space), a także w tzw. pomieszczeniach czystych, np. szpitalach.

Ciekawa faktura oraz bogata gama krawędzi daje projektantom szerokie możliwości aranżacji, umożliwiając realizację nowoczesnych i oryginalnych projektów
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockfon
#materiały konstrukcyjne #akustyka #wewnatrz_bud #ściany #plyty #sufit #rockfon #produkty

Więcej tematów: