Montaż rozdrabniacza zlewozmywakowego - krok po kroku cz. II

Podziel się:
Montaż rozdrabniacza zlewozmywakowego krok po kroku cz. I

Montaż rozdrabniacza zlewozmywakowego krok po kroku cz. I

Na kołnierz zakładamy jedną z uszczelek i całość wkładamy od góry do otworu w zlewie. 

1919
2020

2121
2222


2323
I  teraz  najtrudniejsza  operacja, oczywiście  najlepiej  to  zrobić  mając   niezamontowany   zlew  odwracając  go do góry nogami. Ja pokażę jak to zrobić gdy zlew jest zamontowany w blacie.
REKLAMA:

Na górny pierścień mocujący dajemy uszczelkę kartonową, następnie na nią - uszczelkę gumową - będzie ona bezpośrednio pod zlewem. Następnie całość zakładamy na kołnierz mocujący, który jest już w zlewie.
Ponieważ kołnierz mocujący chodzi w otworze "luźno" musimy go  przytrzymać  jedną ręką (fot.26)  lub  skorzystać z pomocy drugiej osoby. Po dopchnięciu uszczelek pod sam zlew nakładamy pierścień mocujący dolny ze śrubami (fot.27). - śruby powinny być max odkręcone, aby po nałożeniu wszystkich elementów można było założyć sprężynującą obręcz zaciskową. Założenie obręczy jest najtrudniejszą operacją i szczególnie niewygodną, gdy jesteśmy sami. 

2424
2525

2626
2727

2828
2929

Obręcz zaciskowa musi znaleźć się w rowku na kołnierzu (fot.30).

Po założeniu obręczy zaciskowej i odpowiednim ułożeniu pierścienia dolnego (aby śruby były dokładnie w rogach pierścienia górnego) dokręcamy mocno, ale z wyczuciem, wszystkie trzy śruby (fot.31,32).

Po dokręceniu śrub mamy gotowy kołnierz do założenia młynka.

3030
31313232
Montaż rozdrabniacza zlewozmywakowego krok po kroku cz. III
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: rozdrabniacz.pl
#w kuchnia #wnetrza #do mocowanie #w wewnatrz_bud #do zlewozmywak #poradnik #Techniki wykonawcze w dekoracji pomieszczeń

Więcej tematów: