Wiertła Bosch SDS plus-5

Podziel się:
Wiertła Bosch SDS plus-5 zapewniają efektywną pracę bez przerw

- Redukują ryzyko eksplozji pyłu
- Mają dłuższą żywotność w porównaniu do produktów poprzedniej generacji

Fot. BoschFot. BoschWiertła Bosch SDS plus-5 umożliwiają użytkownikom profesjonalnym wykonywanie szybkich wierceń w betonie bez uciążliwego blokowania wiertła. Nowe wiertła są częścią profesjonalnego osprzętu do młotów udarowo-obrotowych klasy 2-4 kg (np. Bosch GBH 2-28 DFV Professional). Ze względu na rosnącą moc tych urządzeń, konwencjonalne wiertła można w nich stosować jedynie w określonych warunkach. Nie są one w stanie odpowiednio szybko odprowadzać urobku z wierconego otworu. W konsekwencji może to doprowadzić do zatkania otworu, a nawet do eksplozji pyłu i przerwania prac. Ponadto młoty udarowo-obrotowe nowej generacji posiadają dużą moc, dlatego wiertła konwencjonalne zużywają się szybciej.
REKLAMA:

Wszystkie te aspekty zostały uwzględnione podczas projektowania nowych wierteł SDS plus-5. Dzięki temu powstały wiertła o dłuższej żywotności niż wiertła poprzedniej generacji S4L. Bardzo szybko odprowadzają urobek z otworu, redukując niebezpieczeństwo eksplozji pyłu. Jest to możliwe dzięki następującym właściwościom wierteł:
- aktywny wierzchołek centrujący „activeteq” gwarantujący prawidłowe prowadzenie wiertła,
- specjalna konstrukcja krawędzi tnących V-Design umożliwiająca szybkie wprowadzanie pyłu do spirali,
- udoskonalona konstrukcja spirali „Turbodesign” z 4 zwojami zapewniająca szybkie odprowadzanie pyłu z otworu.

Aktywny wierzchołek centrujący „activeteq” został zaprojektowany z myślą o aktywnym wierceniu w betonie. Specjalne krawędzie tnące i kąty cięcia kruszą beton, zmieniając go w najdrobniejszy pył, który jest odprowadzany przez spiralę łatwiej niż w dotychczas oferowanych wiertłach. Konstrukcja spirali „Turbodesign“ z 4 zwojami zapobiega zatykaniu otworu pyłem. Dzięki temu użytkownik szybciej i łatwiej może uzyskać pożądany rezultat pracy.

Wiertła Bosch SDS plus-5 są już dostępne w sprzedaży. W ofercie znajdują się wiertła o średnicach od 3,5 do 26 mm oraz długościach od 50 do 400 mm.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#okna i drzwi #maszyny #do prace_reczne #akcesoria #bosch #produkty #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: