Deante partnerem programu Wzornictwo Plus Przemysł

Podziel się:
W środę, 17 października, w łódzkim Domku Ogrodnika oficjalnie zainaugurowano wystawę prac studentów Akademii Sztuk Pięknych realizowanych dla przemysłu w ramach programu Wzornictwo Plus Przemysł. Strategicznym partnerem programu jest firma Deante, która od lat aktywnie angażuje się w działania wpierające młodych projektantów.

Fot. DeanteFot. DeanteWzornictwo Plus Przemysł to program prowadzony od siedmiu lat na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego celem jest kształcenie praktycznej umiejętności współpracy młodych projektantów z przemysłem i inwestorami. W ramach programu realizują oni projekty produktów w ścisłej współpracy z największymi producentami działającymi na polskim rynku, w tym dla firmy Deante, która jest strategicznym partnerem programu.

Fot. DeanteFot. DeantePartnerstwo to jest jednym z elementów wspierania przez Deante młodych, polskich projektantów. Firma współpracuje z nimi przy opracowywaniu nowych modeli produktów marki, czego doskonałym przykładem jest kolekcja zlewozmywaków MODERN. Za jej niecodzienne wzornictwo odpowiedzialna jest Marcjanna Kołat - absolwentka łódzkiej ASP oraz współzałożycielka Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce. Współpraca z artystką zaowocowała ekskluzywną serią produktów o najwyższym standardzie, łączącą w sobie najnowsze trendy branży. W listopadzie, do sprzedaży trafi też kolekcja zlewozmywaków projektu innej artystki z łódzkiej uczelni – Bogumiły Zawady. Rapsodia to linia niezwykle innowacyjnych produktów granitowych o oryginalnym kształcie komór, których brzeg łagodnie przechodzi w ociekacz, tworząc praktyczną powierzchnię ułatwiającą codzienne prace w kuchni.
REKLAMA:

Fot. DeanteFot. DeanteZ myślą o młodych adeptach wzornictwa przemysłowego, firma Deante zorganizowała też konkurs „Projekt produktu z najwyższej półki”. Dał on studentom i absolwentom uczelni wzorniczych z całej Polski możliwość przygotowania projektów produktów, takich jak zlewozmywaki i baterie łazienkowe w ścisłej współpracy z przedstawicielami firmy Deante. Dzięki temu poznali wymogi technologiczne produkcji i są w stanie lepiej przystosować swoje projekty do ich do potencjalnego wdrożenia.

Firma Deante docenia młodych twórców i wspiera ich rozwój poprzez współpracę przy tworzeniu nowych produktów marki oraz aktywnie angażując się w przedsięwzięcia takie, jak program Wzornictwo Plus Przemysł. W trakcie tegorocznej, drugiej już edycji wystawy prac studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowane zostaną projekty produktów, wnętrz i komunikacji wizualnej przygotowane dla inwestorów, w tym projekt, który zwyciężył w konkursie Deante. – Podobne wydarzenia to dla młodych designerów doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia niezbędnego do owocnej współpracy z przemysłem – mówi Katarzyna Dietrich – Kierownik Działu Marketingu Deante – Nam zaś dostarczają one przede wszystkim mnóstwa inspiracji i pokazują kierunki, w których będzie się rozwijało wzornictwo. Mamy też możliwość poznania najzdolniejszych, młodych artystów, z którymi być może będziemy mieli możliwość współpracować w przyszłości.

Czas trwania: 17/10/2012 – 31/10/2012.
Miejsce: Domek Ogrodnika, Park Źródliska
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Deante
#wiadomości #wewnatrz_bud #wnetrza #lazienka #deante

Więcej tematów: