Okucia Roto Power Hinge

Podziel się:
Gdy na zewnątrz panuje chłód i wracamy przemarznięci do domu, oczekujemy, że będzie w nim panował przytulny nastrój i przyjazna temperatura. Za ciepło w domu odpowiadają technologie, w jakich jest zbudowany, system ogrzewania oraz szczelne okna i drzwi. Za przytulność – wystrój wnętrza, który w dużej mierze jest efektem użycia „ciepłych” materiałów.

Fot. Drzwi tarasowe Roto Patio Life: skrzydło przesuwne o maksymalnej szerokości ponad 3 metrów nie zabiera miejsca we wnętrzu, Foto RotoFot. Drzwi tarasowe Roto Patio Life: skrzydło przesuwne o maksymalnej szerokości ponad 3 metrów nie zabiera miejsca we wnętrzu, Foto RotoDrewno należy do tych materiałów, które ocieplają dom i nadają mu wyjątkową przytulność. Ci, którym zależy na uzyskaniu w domu naturalnego, przyjaznego klimatu i nastroju zawsze chętnie sięgają po ten materiał – ze względu na jego walory dekoracyjne, a także użytkowe. Drewno bowiem to nie tylko ciepłe barwy i niepowtarzalny rysunek słojów. Jest także elastyczne i bardzo wytrzymałe, dlatego wciąż ma wielu zwolenników, którzy w swoim domu pragną mieć nie tylko wykonane z niego meble, ale także okna i drzwi. Wybierają drewnianą stolarkę jednak nie tylko z powodu jej walorów dekoracyjnych. Warto pamiętać, że nowoczesne okna drewniane mają znakomite parametry izolacyjne, a technologie, w jakich zostały wykonane, umożliwiają montaż energooszczędnych pakietów szybowych. Jest to możliwe dzięki nowym systemom okuć, które zmieniają drewniane ramy wypełnione ciężkimi pakietami szybowymi w funkcjonalną i efektowną całość. Takie rozwiązania proponuje firma Roto.
REKLAMA:

Roto Power Hinge i Roto Patio Life – prawdziwi mocarze

Okucia Roto Power Hinge sprawiają, że okna mogą w sobie łączyć dwie pozornie wykluczające się cechy. Zaopatrzona w nie stolarka może być energooszczędna a zarazem modna, czyli wielkoformatowa. Duże przeszklenia to bowiem rozwiązania bardzo poszukiwane przez inwestorów i lubiane przez architektów. Jednak do niedawna duże przeszklenie oznaczało nie tylko efektowny widok, ale także spore straty ciepła. Działo się tak dlatego, że okucia nie były w stanie utrzymać bardzo dużego ciężaru okien, w których osadzono funkcjonalne pakiety szybowe (z ciężkimi szybami klejonymi) – energooszczędne czy antywyważeniowe. Okucia Roto NT Power Hinge są wyjątkowo stabilne i trwałe. Zaopatrzone w nie okna (z drewna lub drewna/aluminium) mogą mieć taką samą wysokość jak całe pomieszczenie (maksymalna wysokość – 3 metry) oraz szerokość 160 cm. Przeznaczone są do skrzydeł o masie do 200 kg w oknach rozwierno-uchylnych oraz o masie do 300 kg w oknach rozwiernych. Podobnymi siłaczami na rynku są okucia Roto stosowane w drzwiach tarasowych Patio Life. Są one w stanie udźwignąć skrzydła o masie nawet do 400 kg. Okucia te, przeznaczone do wielkoformatowych okien i drzwi przesuwnych z niskim progiem, umożliwiają latem najpełniejsze połączenie domu z ogrodem i nie zabierają miejsca we wnętrzu. Izolowany próg z przegrodą termiczną nie tylko chroni dom w chłodniejszych porach roku przed naporem wiatru
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Roto
#okna #drzwi #okno #okna i drzwi #roto #drewno #taras #balkon #produkty #Okucia, uszczelki

Więcej tematów: