Pistolety do mas uszczelniających marki Wolfcraft

Podziel się:

Firma Lange Łukaszuk posiada w ofercie mechaniczny pistolet do mas uszczelniających Wolfcraft MG 300, a także akumulatorowy model tego narzędzia - Wolfcraft EG 300. Oba przyrządy wyróżnia ergonomiczna konstrukcja gwarantująca minimalny wysiłek podczas pracy, mechanizm zapobiegający wyciekaniu mas uszczelniających, a także doskonałej jakości materiały, z których wykonane są pistolety.

Pistolet do silikonów i mas akrylowych jest niezbędny podczas wielu prac uszczelniających, fot. Lange ŁukaszukPistolet do silikonów i mas akrylowych jest niezbędny podczas wielu prac uszczelniających, fot. Lange Łukaszuk

Mechaniczne wyciskanie

Mechaniczny pistolet MG 300 do mas uszczelniających marki Wolfcraft wykonany jest z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Kompaktowy i lekki przyrząd waży tylko 465 g, co minimalizuje zmęczenie podczas pracy. Brak wystającego tłoka, a także ergonomicznie zaprojektowany uchwyt powodują, że wyciskanie silikonu czy akrylu nie wymaga dużego nakładu siły. Co więcej, innowacyjny mechanizm mocujący umożliwia szybką i łatwą wymianę tuby. Niezwykle przydatnym dodatkiem jest automatyczna funkcja blokady kapania, która zapobiega niekontrolowanemu wypłynięciu masy uszczelniającej np. podczas przerwy w pracy. Pistolet MG 300 firmy Wolfcraft służy do wyciskania z tub o pojemności 310 ml różnorodnych substancji takich jak silikony, masy akrylowe, piany czy kleje montażowe.
REKLAMA:

Akumulatorowa wersja dla komfortu i szybkości pracy

Akumulatorowym odpowiednikiem modelu MG 300 jest pistolet EG 300 marki Wolfcraft. Cechuje go, podobnie jak w przypadku ręcznego pistoletu, mocna konstrukcja z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Co więcej, kompaktowy i lekki przyrząd, bez wystającego tłoka posiada stopkę do bezpiecznego odstawienia w trakcie pracy. Pistolet do mas uszczelniających Wolfcraft EG 300 został również wyposażony w diody LED, które oświetlają miejsca pracy. Korpus urządzenia posiada wbudowany wskaźnik poziomu wyciskanej substancji, który jest szczególnie przydatny podczas wielogodzinnej, precyzyjnej pracy. Akumulatorowy pistolet Wolfcraft został wyposażony również w automatyczną funkcją blokady kapania. System ten pozwala zaoszczędzić nawet do 20% masy w każdej tubie w porównaniu ze zwykłymi pistoletami. Niezaprzeczalną zaletą narzędzia jest także bezstopniowa regulacja prędkości posuwu, która umożliwia precyzyjne podawanie wyciskanej substancji bez konieczności uciążliwego pompowania. Z kolei mechanizm mocujący umożliwia szybką i prostą wymianę tuby z masą uszczelniającą. W urządzeniu nie występuje bowiem klasyczny magazynek, a opakowanie silikonu mocuje się w gnieździe za pomocą dwóch dźwigni zaciskowych. Rozwiązanie to zapewnia solidne trzymanie opakowania. Pistolet EG 300 marki Wolfcraft ma możliwość obsługi tub o różnych długościach, nie tylko tych fabrycznych, – jeśli uszczelniamy szczelinę w ciasnym miejscu, a zużyliśmy już pół tuby silikonu, to odcinamy jej tylną, pustą część i pozostałość mocujemy w uchwycie. W ten sposób pistolet z opakowaniem będzie 50% krótszy i stanie się bardziej poręczny przy pracy na niewielkiej przestrzeni. Pistolet EG 300 marki Wolfcraft dostępny jest w zestawie z 4 bateriami alkaiczno-manganowymi (AA) i - jak zapewnia producent - akumulatory te wystarczą do wyciśnięcia 25 tub mas uszczelniających. Dlatego też ten model jest szczególnie polecany fachowcom, którzy cenią komfort pracy, najwyższą jakość obsługi narzędzia i kładą szczególny nacisk na oszczędność materiału podczas uszczelniania.

Akumulatorowy pistolet do silikonów z pewnością przyspieszy prace w łazience czy kuchni, fot. Lange ŁukaszukAkumulatorowy pistolet do silikonów z pewnością przyspieszy prace w łazience czy kuchni, fot. Lange ŁukaszukUszczelnienie elementów instalacji sanitarnej, fugowanie czy też montaż pojedynczych płytek przy użyciu produktów w kartuszach jest niemożliwe bez precyzyjnego i sprawnego pistoletu do silikonu i kleju. Warto wybierać rozwiązania gwarantujące komfortową pracę oraz wysoką jakość przyrządu. Firma Wolfcraft prezentuje dwa pistolety do mas uszczelniających – mechaniczny oraz akumulatorowy, które sprawdzą się podczas wszelkich prac remontowych.

Pistolet mechaniczny do silikonów i mas akrylowych firmy Wolfcraft, cena netto 49,15 zł
Akumulatorowy pistolet do silikonów i mas akrylowych firmy Wolfcraft, cena netto 246,99 zł

Producent: Wolfcraft
Dystrybutor: Lange Łukaszuk
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Lange
#maszyny #narzedzie_elektryczne #uszczelnianie #lange #produkty #Narzędzia ręczne

Więcej tematów: