TopBuilder 2013 dla energooszczędnych systemów okiennych Ideal 8000 Aluplast

Podziel się:
W dniu 17 stycznia 2012 r. odbyła się w warszawskiej siedzibie BCC piąta, jubileuszowa Gala wręczenia statuetek TopBuilder 2013, przyznawanych najlepszym, innowacyjnym produktom budowlanym, produktom IT dla budownictwa oraz realizacjom, usługom i innym przedsięwzięciom dla budownictwa. Produkty opiniuje Kapituła Konkursu pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza, w skład której wchodzi redakcja i Rada Programowa pisma.

Fot. Statuetkę TopBuilder 2013 z rąk Pana Marka Zdziebłowskiego, prezesa PWB Media odebrał Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. Fot. Statuetkę TopBuilder 2013 z rąk Pana Marka Zdziebłowskiego, prezesa PWB Media odebrał Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. Już po raz kolejny w tym doborowym gronie znalazła się firma Aluplast, która otrzymała nagrodę TopBuilder 2013 za energooszczędne systemy okienne Ideal 8000. Kapituła doceniła innowacyjność, funkcjonalność i kompleksowość rozwiązań oferowanych w ramach serii Ideal 8000.

Jest nam niezwykle miło, że Kapituła konkursu po raz kolejny doceniła nasze wysiłki i przyznała wyróżnienie naszym produktom. Cieszymy się, że praktycznie co roku udaje nam się przedstawić nowe rozwiązania i produkty, które zdobywają uznanie ekspertów – podkreśla Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. W tym roku spotkał nas szczególny zaszczyt, gdyż system Ideal 8000 poza wyróżnieniem statuetką TopBuilder 2013 otrzymał również Złoty Medal 2013 Międzynarodowych Targów Poznańskich, co potwierdza wysoki poziom techniczny tych produktów. Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej w najbliższym czasie, jak również na oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien – komentuje Marcin Szewczuk. Chciałbym przy tym podkreślić, że nie jest to jeden produkt, ale kompleksowa propozycja wielu rodzajów rozwiązań systemowych pozwalających na sprostanie różnym oczekiwaniom i gustom klientów. Kilka wariantów ram i skrzydeł oraz bardzo zróżnicowany design dają dużą swobodę wyboru odpowiedniego rozwiązania.
REKLAMA:

Fot. AluplastFot. Aluplast

Ideal 8000 - nowy wymiar energooszczędności

System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na poprawę parametrów cieplnych profili. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, sześciokomorowej budowie kształtowników oraz systemowi trzech uszczelek. Współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje go w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym. Możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 cm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,5 W/m2K osiąga współczynnik izolacji termicznej wynoszący Uw=0,76 W/m2K, czyli spełniający wymogi stawiane oknom w tzw. budownictwie pasywnym. Potrójny zastaw uszczelek poza polepszeniem termiki okien wpływa również na poprawę ich izolacyjności.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aluplast
#okna #wiadomości #buduj z aluplastem #nagrody #okno #okna i drzwi #aluplast

Więcej tematów: