Śnieżka ogłasza kolorystyczne trendy na 2013

Podziel się:
Nowoczesne pomieszczenie w odcieniach szarości i bieli, tradycyjne paryskie apartamenty w stylu glamour, a może powrót do stylowych wnętrz lat 50. i 60.? Śnieżka właśnie ogłosiła trendy kolorystyczne na 2013 rok! Oryginalne i modne połączenia kolorów zabiorą nas w prawdziwą podróż w czasie, zarówno do przeszłości, jak i daleko… w przyszłość!

Czysta forma. Fot. ŚnieżkaCzysta forma. Fot. ŚnieżkaWszyscy, którzy kochają nowoczesne przestrzenie, idealne połączenia odnajdą w trendzie Czysta forma. To styldoskonały dla osób, znakomicie panujących nad swoim życiem i otoczeniem, doceniających piękno detalu. Biało-szare przestrzenie przełamane mocnymi akcentami indygo i błękitu, wyciszają i inspirują, pozwalając oczyścić myśli z codziennego niepokoju i zamętu. Dominują tu proste formy, a wszystkie niepotrzebne elementy pozostają ukryte, bymóc wyeksponować najbardziej designerskie obiekty.

Barok cyfrowy. Fot. ŚnieżkaBarok cyfrowy. Fot. ŚnieżkaBarok cyfrowy to styl łączący elementy glamour z nowoczesnymi sprzętami XXI wieku, nadający otoczeniu teatralno-żartobliwy charakter. Tradycyjne formy oraz metaliczne i perłowe powierzchnie łączą się tu z mocnymi i intensywnymi barwami. W tym trendzie liczy się mocna osobowość, obdarzona równocześnie odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Inspiracje czerpane z prawdziwie paryskiego wnętrza w towarzystwie przedmiotów prosto z pchlego targu,pozwalają na tworzenie niezwykłych i fascynujących przestrzeni. W takim otoczeniu, świat stoi przed nami otworem!
REKLAMA:

Natura komfortu. Fot. ŚnieżkaNatura komfortu. Fot. ŚnieżkaEfektem coraz większego wyczulenia na silny związek pojęcia komfortu z naturalnymi, przyjaznymi środowisku materiałami, jest trend Natura komfortu. Ważnym materiałem jest drewno, które - często pozostając w naturalnym kształcie, tworzy funkcjonalne przedmioty. Połączenie inspirowanych naturą kolorów i pochodzących z recyklingu sprzętów stwarza natomiast wrażenie pełnej ciepła prostoty, w którym odnajdziemy spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Retromania. Fot. ŚnieżkaRetromania. Fot. ŚnieżkaKażdy, kto tęskni za charakterystycznym klimatem drugiej połowy ubiegłego stulecia, w Retromanii odnajdzie coś dla siebie. Ten, jakże oryginalny trend, pozwala łączyć wyszperane na rodzinnych strychach sprzęty z czasów PRL ze współczesnymi meblami. Towarzyszą im mocne kolory - matowe czerwienie, chabrowe błękity, musztardowe żółcie i słoneczne pomarańcze. Wnętrze w tym klimacie jest pełne kontrastów, świeże i zaskakujące. Na świecie styl ten zyskał nawet specyficzną nazwę midcentury modern.

Techno landrynki . Fot. ŚnieżkaTechno landrynki . Fot. ŚnieżkaTechno landrynki to trend, który ujawnia świetlistość i intensywność barw poprzez zdecydowane kontrasty: zielono-pomarańczowe, czerwono-niebieskie, różowo-pomarańczowe. Bardzo ważne jest tu sąsiedztwo śnieżnej bieli, która od żywych kolorów nabiera chromatycznego odcienia. W takim pomieszczeniu, mile widziane są: plastik, oświetlenie LED albo proste lakierowane meble w intensywnych, kontrastujących barwach. Nic lepiej nie odda nowoczesnego podejścia do świata!

Każdy z trendów niesie ze sobą inną ideologię - różnią się charakterem i wyrazem, próbując prześcignąć się w tym, który z nich jest bardziej oryginalny. Wszystkie łączy jednak wspólny mianownik - powstały po to, by nadążyć za pędzącym w szalonym tempie światem, nie odcinając się jednocześnie od korzeni, czerpiąc inspirację zarówno z bogactwa tradycji, jak i piękna natury.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Śnieżka
#wiadomości #wewnatrz_bud #wnetrza #ściany #malowanie #sniezka #farba

Więcej tematów: