Rockfon Eclipse

Podziel się:
Marka Rockfon rozszerzyła swoją linię produktów Eclipse. Od teraz podwieszane wyspy sufitowe dostępne będą nie tylko w prostokątnych formach, ale również w 7 różnych kształtach, także przygotowanych na zamówienie. Ecplise podnoszą jakość akustyczną pomieszczeń, odbijają światło wpływając na lepsze doświetlenie wnętrz oraz pozwalają na aranżację designerskich wnętrz.

Fot. Rockfon Fot. Rockfon Wprowadzenie tak szerokiej gamy dostępnych kształtów to odpowiedź na oczekiwania architektów i projektantów wnętrz. Nowe formy wysp Eclipse dają nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Ich subtelny kształt i sposób montażu na delikatnych, minimalistycznych stalowych linkach sprawiają wrażenie jakby wyspy unosiły się w powietrzu. Teraz dostępne są w niecodziennych kształtach, m.in. kół, trójkątów, czy owalnych figur o nieregularnych liniach. Stwarzają wrażenie lekkości we wnętrzu, tworzą niebanalny wystrój.

Pozbawione obramowania wyspy przeznaczone są do kreowania charakteru klasycznych wnętrz biurowych, restauracji czy hoteli, ale także przestrzeni przemysłowo-industrialnych przerabianych na pomieszczenia użytkowe, wnętrz muzealnych, butiku czy centrum handlowego.
REKLAMA:

Fot. Rockfon Fot. Rockfon

Co kryje wnętrze

Jednak nie tylko wygląd jest istotny w nowej, poszerzonej linii Rockfon. 40 mm wyspy Eclipse mają przede wszystkim za zadanie podnieść jakość akustyczną wnętrz. Wykonane są ze skalnej wełny mineralnej zapewniają więc wysokie pochłanianie dźwięków i przyczyniają się do zmniejszenia pogłosu w pomieszczeniach. Zawieszenie ich w otwartej przestrzeni sprawia, że pochłaniają fale dźwiękowe padające na nie z obu stron.

Doskonale odbijają światło. Wierzchnia warstwa płyt pokryta jest pomalowanym welonem z włókna szklanego dającym gładką, białą powierzchnię. Z kolei tylna strona wyspy pokryta jest białym welonem akustycznym, który doskonale odbija światło i ciepło. Współczynnik rozproszenia światła padającego na powierzchnię widocznej części płyty wynosi aż 86 proc., co przekłada się na lepsze doświetlenie pomieszczeń, zapewniając optymalny komfort ich użytkownikom.

Wykonane są ze skalnej wełny mineralnej, mają więc bardzo wysokie parametry odporności na ogień i wilgoć (zachowują swoje wymiary nawet przy 100 proc. wilgotności względnej powietrza).

KSZTAŁTY WYSP SUFITOWYCH DOSTĘPNE W ROZSZERZONEJ LINII ECLIPSE:


Rockfon Eclipse
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockfon
#wiadomości #akustyka #wewnatrz_bud #wnetrza #plyty #sufit #rockfon

Więcej tematów: