Trwa konkurs KOŁO w Katowicach

Podziel się:
Konkurs na koncepcję toalety publicznej w Katowicach przy ulicy Tylnej Mariackiej jest już na półmetku. Jego XV edycję organizują wspólnie Urząd Miasta Katowice i Sanitec Koło – producent i dystrybutor wyposażenia łazienek.

Fot. KołoFot. KołoKonkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest głównie do architektów i projektantów oraz studentów kierunków architektonicznych. Organizatorzy oczekują projektu obiektu, który wpisze się w architekturę miejsca. Będzie harmonijne nawiązywał do otoczenia, uwzględniał charakter i styl sąsiedniej zabudowy oraz stanowił kompozycje przestrzenną z pobliskim murem oporowym nasypu kolejowego.

Konkursowe jury oprócz walorów architektonicznych będzie brało także pod uwagę m.in. nowatorskie rozwiązania, funkcjonalność i energooszczędność.
REKLAMA:

Łączna suma nagród finansowych w konkursie wynosi 40 000 zł, a koncepcja, która zdobędzie Grand Prix konkursu ma szanse realizacji.

Przystępując do wykonania zadania, warto zapoznać się ze zrealizowanym projektem konkursowym KOŁO w Kazimierzu Dolnym. Warto zobaczyć jak laureaci Grand Prix z 2007 roku dopasowali architekturę obiektu do historycznej zabudowy miasteczka.

Prace konkursowe na planszach można składać do 14.05.2013 r., a wyniki będą znane 24.06.2013 r.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Koło
#wiadomości #wewnatrz_bud #wnetrza #lazienka #konkursy #sanitec

Więcej tematów: