Zawory strefowe AZV od AFRISO

Podziel się:
Coraz nowocześniejsze instalacje, wzrost popularności stosowania zaworów przełączających oraz zapotrzebowanie inwestorów na wydzielone strefy grzewcze w budynku... To podstawowe przesłanki wprowadzenia do oferty AFRISO nowych zaworów strefowych AZV. Ale te nowatorskie rozwiązania to także sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej i zwiększenie komfortu użytkowania instalacji.

Fot. AfrisoFot. AfrisoZawory AZV są dostępne od czerwca w 4 różnych konfiguracjach, w komplecie ze sterowanymi dwupunktowo siłownikami (zasilane napięciem 230VAC). Do wyboru pozostają średnice w dwóch rozmiarach (3/4" i 1") oraz dwa rodzaje wykonania: dwudrogowy odcinający i trzydrogowy przełączający.
REKLAMA:

Zawory dwudrogowe stosuje się jako zawory odcinające w celu odseparowania stref budynku, które w danym momencie nie muszą być ogrzewane lub chłodzone. Służą także odcięciu przepływu wody przez nagrzewnice, wężownice w zasobnikach, buforach itp. Zawory trzydrogowe są z kolei wykorzystywane do przełączania przepływu medium z jednego na drugi obieg. Najczęściej sterują ładowaniem zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu system sterowania utrzyma stałą temperaturę w zasobniku unikając zbędnego przegrzewania, a także zareaguje jeśli temperatura spadnie poniżej określonego poziomu.

W zaworach zastosowano innowacyjną technologię - obrotowy element wewnętrzny (obrót o 360st.) w postaci polimerowej tulei. Praca z takim kątem otwarcia uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń i wydłuża znacznie żywotność zaworu. A możliwość użycia dodatkowego adaptera pozwala stosować zawory AZV w instalacjach chłodniczych i solarnych (temp. od -15st. C do +120st. C – chwilowe 160st. C).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Afriso
#do ogrzewanie #instalacje #zawór #afriso #produkty #Automatyka domowa

Więcej tematów: