Bloczki czyli ekonomiczne i ekologiczne budowanie ECO - Grupa Prefabet

Podziel się:
Wybór materiałów budowlanych to decyzja na wiele lat, która bardzo często podyktowana jest względami finansowymi i poszukiwaniem rozwiązań ograniczających koszty. Jednocześnie w dobie wzrostu wydatków na energię, konieczne jest również zapewnienie prawidłowej termoizolacyjności. Aby pogodzić oba wymagania, Grupa Prefabet wprowadziła atrakcyjne ekonomicznie, szare EKO bloczki wykonane z betonu komórkowego, które charakteryzują się zwiększoną termoizolacyjnością.

Fot. Grupa PrefabetFot. Grupa PrefabetDzięki porowatej strukturze materiału możliwe jest także sprawne oddawanie wilgoci, co gwarantuje przyjazny mikroklimat wnętrz. Właściwości fizyczne zagwarantowane przez surowce, z których wykonane są ECO bloczki , powodują, że pory w betonie komórkowym nie ulegają całkowitemu zawilgoceniu, a zatem woda (głównie w postaci pary) może swobodnie przemieszczać się przez ich strukturę. Ma to także wpływ na wysoką mrozoodporność materiału, gdyż niski poziom zawilgocenia sprawia, że zamarzająca woda nie zwiększa na tyle swojej objętości, aby powodować uszkodzenia.

Materiał wytrzymały i łatwy w obróbce

Najnowsze ECO bloczki to materiały lekkie i usprawniające wykonywanie konstrukcyjnych prac budowlanych. Nadają się do mechanicznej obróbki przy użyciu podstawowych narzędzi, co sprawia, że stawianie przegród pionowych budynków jest łatwiejsze i mniej pracochłonne niż przy wykorzystaniu tradycyjnych technologii. W trakcie prac wykończeniowych umożliwia to także sprawne wykonywanie w nim bruzd i otworów np. pod instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Bloczki w odmianie 600 i 500 dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest wznoszenie ścian o zróżnicowanej grubości, w zależności od założeń projektowych czy indywidualnych wymogów inwestora. Elementy z szarego betonu komórkowego Grupy Prefabet przystosowane są do budowy przegród jedno i wielowarstwowych, a także ścianek działowych oraz osłonowych. Dzięki swoim naturalnym właściwościom, materiał pozwala na uzyskanie jednorodnych termicznie powierzchni bez stosowania dodatkowych warstw dociepleń.
REKLAMA:

Wytrzymałość szarego betonu komórkowego oferowanego przez Grupę Prefabet zalicza go do klasy 3,2 MPa (na specjalne zamówienie beton komórkowy produkowany jest w klasie 4,0 MPa, a nawet 5,0 MPa). Z powodzeniem może być zatem stosowany do budowy domów jednorodzinnych, a także wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, jak również szkół, szpitali czy innych obiektów użyteczności publicznej. Lekkie elementy pozwalają na sprawną i szybką realizację inwestycji, są łatwe w transporcie na odległość jak i na samym placu budowy.

Szare ECO bloczki z betonu komórkowego Grupy Prefabet:
Odmiana 600
Wymiary: 60x240x590, 80x240x590, 120x240x590, 180x240x590, 240x240x590 mm

Wytrzymałość na ściskanie: 3,2 MPa
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,13 W/mK

Odmiana 500
Wymiary: 120x240x590, 180x240x590,240x240x590, 300x240x590, 360x240x590 mm

Wytrzymałość na ściskanie: 2,6 MPa
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,12 W/mK

Źródło: Grupa Prefabet
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Prefabet
#materiały konstrukcyjne #ściany #bloczek #beton_komorkowy #prefabet #produkty

Więcej tematów: