Ledowa iluminacja twierdzy Kłodzko

Podziel się:
Interesująca iluminacja zabytków nie jest łatwa do zaprojektowania. Powodem są między innymi liczne ograniczenia związane z możliwością ingerencji w ich strukturę oraz otoczenie. W takich sytuacjach warto skorzystać z odpowiedniej technologii oświetleniowej.

Fot. OSRAM Fot. OSRAM Fot. OSRAM Fot. OSRAM
Zaletą LED jest możliwość wykorzystania mniejszych opraw oświetleniowych. Sprawia to, że instalacja jest dyskretna, praktycznie niewidoczna w dziennym świetle. Takie rozwiązanie zastosowano w Twierdzy Kłodzko. Wysoką skuteczność świetlna zapewniają zasilane napięciem sieciowym podłużne oprawy Nano Liner Allegro. Zainstalowano też WallWasher Shield XB RGB, które cechuje niemal nieograniczona paleta barw światła. Układ optyczny pozwala oświetlić nimi budynek bardzo dokładnym strumieniem, unika się więc niepotrzebnego oświetlania nieba. Z kolei oprawy wbudowane w podłoże, wysunięte nad powierzchnię chodnika tylko o 5 mm, w żaden sposób nie zagrażają przechodniom. System jest zarządzany urządzeniem Traxon/E:cue Lightning Control, które opiera się na standardzie komunikacyjnym DMX. Zaprogramowane scenariusze zmieniają się automatycznie; można jednak dokonywać zmian także ręcznie przy pomocy sieci GSM oraz lokalnie, wykorzystując sieć Wi-Fi. 

Fot. OSRAM Fot. OSRAM Fot. OSRAM Fot. OSRAM
Iluminacja subtelnie kreuje obiekt, zachowując jego charakter i symbolikę. Wbrew potocznej opinii, nie jest ona też ani zbyt droga, ani za słaba do dużych obiektów.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Osram
#czytelnia #do oswietlenie #wnetrza #LED #osram #Oświetlenie LED’owe

Więcej tematów: