Pustaki i bloczki z Leca<sup>®</sup> KERAMZYTU

Podziel się:
System budowania z keramzytobetonu znany był w Europie od lat. Wypróbowany w Skandynawii i krajach zachodniej Europy szybko znalazł swoich zwolenników w Polsce. W latach 90. na polski rynek zostało wprowadzone podobne rozwiązanie pod nazwą Optiroc Blok.

Dom z keramzytobetonu. Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Dom z keramzytobetonu. Fot. Weber Leca®Fot. Weber Leca<sup>®Fot. Weber Leca®

Technologia dla wymagających

Technologia wznoszenia z keramzytobetonowych pustaków i bloczków adresowana jest do bardziej wymagającego inwestora, który poszukuje „czegoś więcej” niż zapewniają powszechnie stosowane systemy budowlane, czyli domu: trwałego i zdrowego, wybudowanego z ceramiki - materiału sprawdzonego na przestrzeni wieków, ciepłego, bo z najbardziej termoizolacyjnego materiału z pośród materiałów ceramicznych (ze ścianami, do których aż chce się przytulić), suchego i „oddychającego” bo właśnie ta ceramika najszybciej wysycha i bez przeszkód wyprowadza parę, cichego, bo Leca® KERAMZYT to materiał tłumiący hałas.

Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Fot. Weber Leca®Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Fot. Weber Leca®
Wysoka termoizolacyjność budynku, a więc obniżanie kosztów ogrzewania, to jedno z głównych zadań współczesnego budownictwa. Z izolacyjnością cieplną nierozerwalnie związane jest zjawisko paroprzepuszczalności - najlepszym izolatorem cieplnym jest sucha przegroda. Ściana, która bardzo wolno wysycha lub zatrzymuje wilgoć ma zawsze obniżone właściwości termoizolacyjne, często też staje się miejscem rozwoju grzybów lub pleśni.
REKLAMA:

Paroprzepuszczalność ściany z keramzytobetonu jest trzykrotnie lepsza niż ściany z gazobetonu i prawie siedmiokrotnie lepsza niż ściany z ceramiki.

Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Fot. Weber Leca®Ściana z bloczków keramzytowych. Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Ściana z bloczków keramzytowych. Fot. Weber Leca®

Ściany o wielu zaletach

Wiodącym rozwiązaniem o szwedzkim rodowodzie są ściany dwu- i trójwarstwowe. Mają one wiele zalet.
Są wykonywane z lekkich pustaków, które nie obciążają nadmiernie konstrukcji budynku i posiadają wysokie parametry termoizolacyjności, nie zatrzymują pary wodnej powstającej w trakcie budowy i eksploatacji budynku, nie stanowią pożywki dla rozwoju grzybów i pleśni - głównym składnikiem wyrobów keramzytobetonowych jest wypalona w wysokiej temperaturze glina, duże wymiary pustaków i bloczków pozwalają na szybkie budowanie, domy z elementów keramzytobetonowych budowane są i w mroźnej Skandynawii, i upalnej Hiszpanii.

Charakterystyczną wizualną cechą domów budowanych z elementów na bazie Leca® KERAMZYTU jest ich wrzosowy kolor - uzyskuje się go barwiąc dodatkowo elementy ścienne. Ma nawiązać do ceramiki i wyróżniać domy z keramzytu spośród budowanych w innych technologiach.

Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Fot. Weber Leca®Fot. Weber Leca<sup>®</sup>Fot. Weber Leca®
Co roku w Polsce do domów z keramzytu wprowadza się kilkaset rodzin. Większość budynków realizowana jest według typowych projektów.

Zespół Weber Leca® pomaga inwestorom na każdym etapie budowy - począwszy od doboru projektu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Weber Leca <sup>®</sup>
#czytelnia #dom z keramzytu #do ochrona #ściany #do docieplanie #weber_leca #bloczek #pustaki #z keramzyt #weber_leca_zdrowy_dom

Więcej tematów: