Rozwój technologii budowlanych i rosnąca świadomość klientów sprawiły, że obecnie producenci stolarki okiennej oferują szeroką gamę okien o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Pierwsze okna z polichlorku winylu pojawiły się w Polsce ponad 40 lat temu i od tamtego czasu przeszły prawdziwą rewolucję. Obecnie standardem jest stolarka z wielokomorowymi profilami i podwójnymi pakietami szybowymi. Inwestowanie w technologie energooszczędne to coś więcej niż tylko chwilowy trend wynikający z mody na ekologię.

REKLAMA:
W stolarce zamiast tradycyjnych wzmocnień stalowych zastosowano płaskie wzmocnienia wykonane z aluminium, które można również łatwo odzyskać. W ten sposób opatentowane okna z tej serii w pełni odpowiadają wyznacznikom zrównoważonego i ekologicznego budownictwa w całym cyklu życia – nie tylko pomagają zaoszczędzić energię, lecz również mogą zostać powtórnie wykorzystane w sposób przyjazny środowisku.


W niepamięć odchodzą czasy, gdy stolarka aluminiowa uchodziła za zimną. Również w tym wypadku technologie produkcji mocno się rozwinęły. Nowoczesna, niezwykle trwała stolarka aluminiowa może osiągać takie same parametry energooszczędności, jak stolarka PVC, a sam podstawowy materiał, z którego jest wytwarzana, ulega odzyskowi w 99%. Okna aluminiowe z serii Schüco AWS 90.SI+ mogą osiągać współczynnik przenikania ciepła nawet na poziomie pasywnym Uw=0,8 W/m2K co oznacza, że okna te mogą być o wiele cieplejsze, niż wskazują na to obecne wymogi stawiane stolarce okiennej stosowanej w budynkach ogrzewanych, wynoszące Umax=1,3 W/m2K. Kolejną wersją tego systemu są okna serii Schüco AWS 90.SI+ Green, w których zastosowano przekładki, izolatory i uszczelki produkowane z wykorzystaniem w pełni odnawialnych surowców, pozyskiwanych z powszechnie występujących roślin.
(MZ)
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schuco