Jak układać płaską dachówkę

Podziel się:
Płaska, betonowa dachówka Tegalit podkreśla dynamiczną linię, nowoczesnej, geometrycznej architektury.

Dachówka Tegalit. Fot. BraasDachówka Tegalit. Fot. BraasAby jednak spełniała swoją rolę i niezawodnie chroniła dach przed czynnikami atmosferycznymi – musi być położona zgodnie z zaleceniami producenta.

Dachówkę Tegalit zalecamy układać naprzemiennie, tak aby zamki dachówek w kolejnych rzędach mijały się. W tym celu należy stosować dachówki szczytowe Tegalit całe i połówkowe. Gąsiory Tegalit układa się na styk i mocuje od góry wkrętem. Takie przesunięcie dachówek względem siebie umożliwia przy opadach deszczu wyprowadzanie wody spływającej w zamkach dachówek na środek dachówki, która znajduje się poniżej. Przesunięcie zamków zapewnia szczelność – tłumaczy Marek Podeszwa Koordynator Działu Technicznego BRAAS.
REKLAMA:

Dachówka Tegalit. Fot. BraasDachówka Tegalit. Fot. Braas
Jeżeli inwestor zadecyduje o montażu dachówek w inny sposób ryzykuje, że przy większych opadach deszczu woda może przedostać się pod pokrycie. Płaskie dachówki w sposobie montażu właściwie niewiele różnią się od innych zakładkowych, więc pomysł montażu jedna pod drugą wynika tylko ze względów estetycznych. W przypadku dachu, warto jednak kierować się nie tylko tymi względami, ale przede wszystkim optymalnie wykorzystać właściwości dachówki, opierając się na zaleceniach producenta – mówi SUPERDEKARZ Tomasz Święty.

Niezależnie od wyboru dachówki, powierzmy dach wykwalifikowanej firmie dekarskiej. W wyborze może pomóc rekomendacja dotychczasowych klientów, oraz zaświadczenia o odbytych szkoleniach. Braas oferuje dekarzom dostęp do szkoleń, na których szczególny nacisk jest kładziony na poprawne rozwiązania techniczne istotnych detali dachu. Ponadto do dyspozycji dekarzy pozostają doradcy techniczni marki, z którymi warto się skontaktować w przypadku jakichkolwiek technicznych wątpliwości.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Braas
#dachy #dachowka #obud #dach_skosny #z beton #poradnik #Dachy - budowanie

Więcej tematów: