Nowe gresy szkliwione Ceramstic

Podziel się:
Bogactwo wzorów, które oferuje przyroda, zachwyca we wnętrzach utrzymanych w stylu śródziemnomorskim. Charakterystyczne dla niego zamiłowanie do kamiennych wykończeń zainspirowało projektantów marki Ceramstic, co udowadniają kolekcje gresów szkliwionych Toro, Otis, Mira i Malta. Naśladujące naturalny rysunek kamienia, sprawdzą się w pomieszczeniach nie tylko pełnych hiszpańskiego temperamentu.

Malta, Fot. CeramsticMalta, Fot. CeramsticOdwołanie do natury jest jednym z trendów niewychodzących z mody w aranżacji wnętrz. Naturalne materiały zachwycają nie tylko ciekawym rysunkiem, ale także szykiem i wytwornością. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na wykończenie powierzchni granitem czy marmurem. Dużą popularnością cieszą się gresy szkliwione, które przy zachowaniu zalet wizualnych, są łatwiejsze w utrzymaniu, bardziej dostępne
i przystępne cenowo.

Hiszpański charakter
Śródziemnomorski gorący klimat i ognisty temperament Hiszpanów wywołują potrzebę szukania przeciwstawnych, niejako chłodzących tonacji, co widać zwłaszcza w aranżacji wnętrz. Zimne w dotyku kamienne ściany, to element, który często możemy odnaleźć
w domach z południa Europy. Charakterystyczne są również dające uczucie chłodu podłogi, wyłożone płytkami ceramicznymi. Stonowane barwy naturalnych kamieni są także dobrym zrównoważeniem dużej ilości dodatków i wyrazistych kolorów, często dominujących w tym stylu.
REKLAMA:

Nie każdy jednak pozwoli sobie na wnętrze pełne gorącego, hiszpańskiego charakteru z intensywnymi barwami i całym mnóstwem bogato zdobionych dodatków. To nie znaczy, że powinniśmy rezygnować z tego, co w tym stylu jest najlepsze. Wnętrze o bardziej stonowanym wystroju może zachować pewne cechy śródziemnomorskich pomieszczeń, pełnych szyku, ciepła i światła. Takie rozwiązania wykończeniowe zainspirowały projektantów marki Ceramstic. Elegancki gres Toro (od hiszpańskiego „byk”) w kolorze ciepłego brązu ozdobiony jest kamiennym motywem. Płytka o błyszczącej powierzchni może być wykorzystana w przedpokoju, salonie czy kuchni. Podkreśleniu eleganckiego charakteru płytek mogą posłużyć dodatki z żelaznymi zdobieniami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramstic
#wiadomości #wnetrza #ceramstic #do ukladanie_plytek #do wewnatrz_bud #z gres

Więcej tematów: