Barlinek Institute of Design partnerem Łódź Design Festival

Podziel się:
Już 9 października rozpoczyna się najważniejszy festiwal designu w Polsce. Partner imprezy - Barlinek Institute of Design, zaprezentuje na nim specjalną instalację autorstwa Przemo Łukasika. Podczas wydarzenia nastąpi również wykład oraz rozstrzygnięcie konkursu na projekt Deski Barlineckiej „Kreacje z natury”.

 Fot. Barlinek Fot. Barlinek Design Łódź Festival to finałowe wydarzenie w tegorocznym kalendarzu projektu Barlinek Institute of Design. Instytut, powołany przez największego producenta podłóg drewnianych w Polsce, stanowi platformę współpracy z projektantami, architektami i miłośnikami designu. Jego celem jest przede propagowanie drewna – inspirowanie do jego twórczego wykorzystywania oraz edukacja na temat jego walorów i możliwości użytkowych.

W Łodzi odbędzie się finał jednego z projektów Instytutu: konkursu na projekt Deski Barlineckiej „Kreacje z natury”. Do drugiego etapu konkursu przeszło 15 zespołów projektowych, które w lipcu br. wzięły udział w warsztatach rzemieślniczych w fabryce Barlinka. Ich finałowe projekty oceniło jury złożone z uznanych architektów, przedstawicieli Barlinka oraz partnera merytorycznego konkursu: magazynu Design Alive. Wyniki poznamy już 18 października.
REKLAMA:

Wstępem do ogłoszenia zwycięzców będzie wykład Przemo Łukasika - jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórcy pierwszego loftu w Polsce (legendarny Bolko Loft w Bytomiu) oraz jednocześnie jurora konkursu Barlinka. Spotkanie stanowić będzie podróż w świat natury: człowieka i architektury. Uzupełnieniem wykładu będzie wykonana przez Przemo Łukasika przestrzenna instalacja inspirowana drewnem, a także ideą konkursu „Kreacje z natury”.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Barlinek
#wiadomości #wnetrza #drewno #barlinek

Więcej tematów: