Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

Podziel się:

Styl glamour od pewnego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród projektantów i inwestorów. Doceniany jest on zwłaszcza przez osoby, które dobrze czują się w eleganckich i szykownych wnętrzach o wytwornym i gustownym charakterze. Wielu inwestorów urządza w takim klimacie cały swój dom lub mieszkanie. Wówczas stają również przed wyzwaniem zaaranżowania w taki sposób łazienki. Ze względu na to, że często jest to niewielkie pomieszczenie, nie powinniśmy przesadzać w nim z dodatkami, a także zbyt intensywnie go przyciemniać. Jak więc urządzić łazienkę w stylu glamour? Podpowiadamy.

Jakie kolory i wzory sprawdzą się w aranżacji łazienki w stylu glamour?

Łazienka w stylu glamour może być zaaranżowana w klimacie pałacowym, klasycznym lub nowoczesnym. Dlatego warto zastanowić się, która wersja takich wnętrz nam najbardziej odpowiada. Wybierając poszczególne elementy do takiej przestrzeni, powinniśmy wiedzieć o tym, jakie kolory i wzory najlepiej prezentują się w tego typu aranżacjach. Ze względu na to, że takie wnętrze powinno być eleganckie, piękne i szykowne, zazwyczaj dominującymi w nim barwami są złoto, srebro, biel, czerń, a także szarość. 

Nierzadko wykorzystuje się w nim również dodatki takie jak na przykład ręczniki łazienkowe czy dywaniki w eleganckich, lecz bardziej odważnych kolorach, takich jak butelkowa zieleń. Wzory, na które można postawić w takich materiałach to zwłaszcza połyskujące mozaiki czy inne eleganckie i wytworne motywy w barwach złota i srebra. Szukając materiałów do łazienki w stylu glamour, warto postawić zwłaszcza na szlachetne tworzywa takie jak kryształowe dodatki czy eleganckie marmurowe blaty.

Jakie wyposażenie sprawdzi się w łazience w stylu glamour?

Wybierając poszczególne elementy wyposażenia łazienki w stylu glamour, warto zastanowić się nad tym, z jakiej wielkości pomieszczeniem mamy do czynienia. Płytki łazienkowe, które świetnie będą prezentowały się w takich wnętrzach to zwłaszcza połyskujące, jednolite i gładkie modele, ale także mozaikowe i wzorzyste wersje. Łazienka w stylu glamour może być utrzymana w jasnej lub ciemnej kolorystyce. Jeżeli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem, aby optycznie go nie pomniejszyć, lepiej wykorzystać na ścianach i podłogach jasne elementy. Meble z kolei, które świetnie odzwierciedlą ten styl to te utrzymane w klimacie ludwikowskim. Armatura w łazience w stylu glamour to przede wszystkim wolnostojąca wanna z nóżkami, a także baterie w kolorze złota, srebra lub mosiądzu.

Dobór dodatków do łazienki w stylu glamour powinien być uzależniony od wielkości tego pomieszczenia, a także wykorzystanych w niej elementów. Jeśli już płytki czy wanna wyróżniają się bogatymi zdobieniami, pozostałe dodatki takie jak na przykład ręczniki, czy dywaniki, powinny być utrzymane w stonowanych odcieniach i pozbawione dodatkowych, zbyt intensywnych zdobień, aby wnętrze to prezentowało się elegancko, lecz jednocześnie nie stało się kiczowate.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #lazienka #wnętrza #promowany #promowany_wnetrza #Łazienka - wystrój #materiał partnera

Więcej tematów: