Kolejna edycja akcji społecznej „Lepszy dach nad głową” zakończona.

Podziel się:
Od maja do października 2014 trwała druga edycja akcji społecznej „Lepszy dach nad głową” zorganizowana wspólnie przez firmę Ruukki Polska i Fundację Radia ZET. Dzięki niej również w tym roku nowe dachy otrzymały placówki wyłonione w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

 Fot. Ruukki Fot. Ruukki Pomoc najbardziej potrzebującym rodzinnym domom dziecka oraz rodzinom zastępczym to idea, która przyświeca szlachetnej inicjatywie – akcji społecznej „Lepszy dach nad głową”. Ma ona bardzo konkretny wymiar – wymianę pokrycia dachowego. W tym roku przeprowadzono ją po raz drugi. Beneficjentami zostały Zawodowa Rodzina Zastępcza z Rańska, Zawodowa Specjalistyczna Rodzina Zastępcza z Nowej Rudy, Rodzinny Dom Dziecka w Kiełpinie. Pokrycie na dachach ich domów było w fatalnym stanie technicznym, przeciekało. Remont, choć konieczny, opiekunowie odkładali na później. Każdego dnia zmagają się oni z różnymi problemami. Dzięki nowym dachom udało się jedną z takich wielu ważnych spraw rozwiązać. Pomoc nie byłaby możliwa bez zaangażowania organizatorów akcji, a szczególnie firmy Ruukki, która ufundowała nowe pokrycie dachowe z oryginalnej blachodachówki modułowej Finnera wraz z montażem. Ze wsparcia cieszyli się wszyscy laureaci. „Marzył nam się ciepły, solidny dach. Dziękujemy Fundacji Radia ZET i firmie Ruukki za to, że spełniły nasze marzenie!”- opowiadają państwo Marcinkiewicz z Nowej Rudy.

 Fot. Ruukki Fot. Ruukki

Szybka i bezpieczna wymiana pokrycia

Każdy remont dachu to przedsięwzięcie wymagające dobrej organizacji i odpowiedniego zaplanowania prac. Jest to jeszcze trudniejsze w domach, w których mieszkają rodziny z dziećmi. Podczas wymiany pokrycia trzeba ograniczyć czas trwania robót i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom, szczególnie tym najmłodszym. Prace nie mogą też zakłócić ich codziennego rytmu dnia. To zadanie znacznie ułatwił nowy materiał na dachy. Nieprzypadkowo zdecydowano o tym, że będzie to oryginalna blachodachówka modułowa Finnera. Nie zajmuje ona dużo miejsca na działce, a jej montaż przebiega sprawnie i szybko. Dzięki temu - wbrew założeniom opiekunów – samo ułożenie pokrycia nie trwało tydzień czy miesiąc, lecz jedynie kilka dni. Pozwoliło to na zachowanie dobrze znanego dzieciom planu dnia, który daje im poczucie bezpieczeństwa.
REKLAMA:

 Fot. Ruukki Fot. Ruukki

Dachy na pokolenia

Dla dzieci przebywających w tych placówkach najważniejszy jest dach nad głową. Nie tylko w sensie przenośnym, ale też dosłownym. Nowe dachy Finnera są solidne i szczelne. W końcu opiekunowie nie muszą się martwić o zabezpieczenie domu podczas deszczu i topnienia śniegu. Mogą zaplanować wykończenie przestrzeni pod dachem, a tę dodatkową powierzchnię przeznaczyć na miejsce do zabaw i rehabilitacji dzieci lub na pokoje dla nowych podopiecznych.
Wykonane z oryginalnych modułów Finnera pokrycie efektownie prezentuje się na każdym z domów. Z pewnością posłuży wybranym placówkom wiele lat. Po raz drugi dzięki firmie Ruukki Polska motto akcji „Lepszy dach nad głową” nabrało konkretnych kształtów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ruukki
#wiadomości #dachy #dach #ruukki

Więcej tematów: