Płyta gruntowa PAROC GRS 20

Podziel się:
W zapobieganiu mostkom termicznym tworzącym się poniżej poziomu gruntu pomóc mogą sprawdzone rozwiązania, takie jak płyta izolacyjna PAROC GRS 20.

Fot. ParocFot. ParocPAROC GRS 20 to niepalna płyta gruntowa na bazie wełny kamiennej, którą można stosować w charakterze izolacji termicznej istniejących oraz wznoszonych ścian piwnic i podłóg na gruncie. Cechując się naturalnie niską nasiąkliwością wody oraz niskim wskaźnikiem podciągania kapilarnego, materiał skutecznie zabezpiecza konstrukcje przed wsiąkaniem wody zarówno w zewnętrznej warstwie fundamentu, jak i pod fundamentem. Jest to szczególnie istotne ze względu na wilgoć gromadzącą się w przylegającym gruncie. Otwarta struktura płyt pozwala na wysychanie budynku, odprowadzając wilgoć na zewnątrz, a także zachowując niski współczynnik przewodzenia ciepła ?D = 0,035 W/mK oraz najwyższą klasę reakcji na ogień A1. Naprężenie płyty przy ściskaniu wynosi 20 kPa, co oznacza, że produkt może wytrzymać 2000kg/m2 ciężaru.

Właściwości techniczne:

Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła ?D: 0,035 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A1
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ? 1 kg/m2
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ? 3 kg/m2
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% deformacji CS(10), ?10: 20 kPa
Obciążenie punktowe PL(5): 150 N
Klasa tolerancji grubości: T5
Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ? 1%
REKLAMA:

Fot. ParocFot. Paroc

Dostępne wymiary:

długość: 600 mm
szerokość: 1200 mm
grubość: 30-100 mm

Rada eksperta: W określonych warunkach ocieplenie ściany fundamentowej do głębokości 1 metra poniżej poziomu terenu nie jest obowiązkowe. Może to prowadzić do formowania się kluczowego mostka cieplnego na połączeniu podłogi i ściany zewnętrznej. Aby izolacja była efektywna, jedna strona płyty powinna stykać się z ciepłą konstrukcją np. podłogi, a druga – z podłożem gruntowym. Poniżej poziomu gruntu intensywność przenikania ciepła jest mniejsza, dlatego możemy zastosować materiał o mniejszej grubości i większej izolacyjności termicznej, niż w przypadku części nadziemnej. Warunkiem zachowania szczelności i uniknięcia powstawania mostków termicznych jest utrzymanie ciągłości izolacji w miejscu oparcia podłogi.- mówi Adam Buszko Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych Paroc Polska.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Paroc
#fundamenty #hydroizolacje fundamentów #do izolacja #plyty #welna #paroc #na fundament #produkty

Więcej tematów: